Nové DLC do Path of Exile. A jak je to s 2 dílem?

Nové DLC do Path of Exile. A jak je to s 2 dílem?

11 ledna, 2021 0 Od Aleš Pitrmoc

Z malé indie společnosti Grinding Gears, založené v roce 2006 nadšenci do her jako bylo Diablo 2, vzešlo v roce 2013 první Path of Exile (Hack and slash akční RPG), na které při vývoji přišpělo kolem 46 000 beta testerů přes 245 000$ (Přes 5 miliónů korun). V roce 2018 koupil 80% podniku čínský herní konglomerát Tencent, který teď připravuje druhé pokračování herní série. Hra dodnes patří k 10 nejhranějším hrám zdarma na steamu.

Již 15. ledna má přijít další rozšíření původního Path of Exile: Echoes of the Atlas, které vyjde na PC a 20. ledna poté na konzole. Přináší nám novou mechaniku finálních bossů a představuje prvního z nich, The Maven, která vypadá obávaněji, než ta Černošípková. Nabízí nové možnosti Atlasu, nové mapy a rituální ligy s novou funkcí úprav samotných výzev, aby byly těžší a nesly tak i lepší odměny, kterých bylo také mnoho přidáno.

K nechuti hráčů bylo ale i vyváženo několik tříd „Ascendancy (Nadvláda)“, o kterých bylo dříve řečeno, že se již nebudou měnit a budou tak na ně fungovat stále ty samé buildy. Vrací se i funkce sklizně, která nyní nebude záviset na úsilí hráče, ale budou pro ni vytvořeny exkluzivní mapy/zahrady, v kterých se budete utkávat s vlnami nepřátel pro získání nových možností pro vylepšení vybavení. Jako u většiny DLC přicházejí očekávaně i nové předměty a dále se upravuje funkce loupežných kontraktů pro třídu Rogue pro snadnější levelování.

Informace o lačně očekávaném pokračování přišlo z telefonního interview pro web „PC Gamer“ s jedním ze zakladatelů, Chrisem Wilsonem, když se rozpovídal o problémech s vývojem během koronavirové krize. „Vývoj nebyl tak rychlý, jak jsme chtěli a tak se naším cílem stala snaha, během roku 2021 vývoj Path of Exile 2 urychlit, co nejvíce to půjde a také jsme zjistili jak“ Na otázku, zda PoE2 vyjde až v roce 2022 Chris odpověděl „Ano, myslím, že to je přesné.“

Diskutabilní ale je, zda je to kvůli potížím kolem Covidu-19, nebo se chtějí trefit do podobného okénka vydání s novým Diablem 4. Nové Path of Exile 2 bude také zdarma a má se jednat o spíše doprovodný herní obsah k prvnímu dílu, s celkově lepším balancováním veškerého obsahu. Příběh se bude odehrávat 20 let po událostech prvního dílu.