Nové informace o Horizon II: Forbidden West + gameplay video

Nové informace o Horizon II: Forbidden West + gameplay video

28 května, 2021 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího večera uspořádala Sony další ze svých State of Play, přičemž nyní bylo zaměřeno na hru Horizon II: Forbidden West o studia Guerrila Games. Dočkali jsme se tak mnoha nových informací a vedle nich také skvělého 14 minut dlouhého gameplay videa. To nám ukazuje hru v plné kráse na konzoli Playstation 5. Mohli jsme tak vidět úchvatné scenérie jak na povrchu, tak pod vodní hladinou, kde se nyní budeme moci také pohybovat. Kromě toho se samozřejmě můžeme těšit na celou spoustu nových mechanických tvorů.

Horizon: Forbidden West klade důraz na taktiku tím, že dává hráči k dispozic širokou škálu zbraní. Ikonické kopí se skvěle hodí pro boj zblízka a Aloy se s ním může učit řadu komb. Luky se specializovanými typy munice zase dokážou ustřelovat strojům kusy brnění, aby byla odhalena jejich slabá místa, tak jak to známe z předešlého dílu. Z praků lze střílet oslepující granáty, které dočasně zastaví nepřítele. K dispozici bude mnoho dalších zbraní a všechny bude možné upgradovat na specializovaných stolech.

Na záběrech ze hry Aloy vyslala svého věrného přítele Erenda do pozůstatků San Francisca, aby získal prastarý artefakt. Ten se ale dostane do potíží, jelikož narazí na povstaleckou frakci Tenakth. Jsou to obávaní bojovníci s nekalými úmysly, jenž se naučili ovládat stroje. Aloy musí překonat ruiny a bojovat s několika nepřáteli, aby zachránila svého přítele a mohli tak pokračovat ve své cestě.

Tato nebezpečná a neznámá země je plná výzev a hrozeb, ale Aloy bude mít k dispozici nové nástroje, které ji pomohou. Pullcaster zrychlí šplhání a dokáže Aloy rychle dostat z problémů. Shieldwing ji umožňuje dostat se na zem z vyšších míst a lze s jeho pomocí také překvapit protivníka. Potápěčská maska ji zase otevírá zcela nový podvodní svět. Zároveň bude mít novinky pro svůj Focus, který nyní ukazuje oblasti, kam se může dostat, případně ji dává možnost osedlat více strojů.“ Píše se v oficiálních informacích po State of Play.