Nový díl Test Drive Unlimited oficiálně potvrzen

Nový díl Test Drive Unlimited oficiálně potvrzen

4 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Test Drive Unlimited byla hra, která v roce 2006 definovala žánr open-world závodních her a do dnešních dob je považována za jednu z nejlepších závodních her. TDU bylo dokonce inspirací vývojářům z Playground Games pro jejich sérií Forza Horizon, což je vlastně tímto pohledem na sérii i skutečně znát. Zhruba před měsícem jsme pak přinesli zprávu o tom, že by se série Test Drive Unlimited mohla opět vrátit a to pod taktovkou vydavatele BigBen Interactive. Nyní nám tento vydavatel dnes známý jako Nacon oficiálně oznámil, že se skutečně dělá na novém díle série TDU.

Benoit Clerc ze společnosti Nacon řekl pro server VentureBear následující: „Jednou z našich předních společností je Kt Racing, tedy Kylotonn, sídlící v Lyonu ve Francii a specializující se na závodní tituly. Dělají na sérii WRC a mají za sebou rovněž dva díly TT Isle of Man. (pozn. red.: rovněž vytvořili FlatOut 4 a V-Rally 4) Navíc v současnosti dělají na našem největším projektu, jímž je nový Test Drive Unlimited.“ Tímto je všem spekulacím konec, jelikož Test Drive Unlimited bude, zatím se však neví, jestli půjde k restart, či regulérní třetí pokračování.

Podle původních úniků má hra disponovat vozovým parkem čítajícím na devadesát vozidel a to jak z řad supersportů, tak klasik, elektromobilů, či hybridů. Mapa by měla být zasazena do Jižní Ameriky a měla by být největší v rámci celé série. Nový Test Drive Unlimited by měl vyjít ještě koncem letošního roku, tudíž je pravděpodobné, že vedle PC, Xbox One a Playstation 4 vyjde také na Xbox Series X a Playstation 5. Nicméně na více detailů si ještě budeme muset počkat.

Obrázky z TDU 2