Odhalen design headsetu Playstation VR2

Odhalen design headsetu Playstation VR2

22 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Začátkem letošního roku nám společnost Sony oficiálně odhalila některé detaily o jejich chystaném headsetu pro virtuální realitu a jeho název, jenž zní prostě a jasně Playstation VR2. Ačkoliv jsme se dočkali celé řady zajímavých informací a dohledat si můžete v článku ZDE. Tak nám nebylo prozrazeno, jak celé zařízení bude vypadat. Ostatně Sony razí tuto cestu už nějakou tu dobu a podobným stylem došlo k odhalení i samotné aktuální konzole Playstation 5.

Do této chvíle jsme tak mohli pouze hádat, jak bude nový headset vypadat. Naštěstí je zde důležité to slovo do této chvíle, jelikož nám byl nový headset Playstation VR2 oficiálně představen v celé své kráse a jeho podobu z různých směrů si můžete prohlédnout na obrázcích níže. Jak si můžete všimnout, tak Sony hodně záleželo samotném designu, který skvěle ladí ke zmíněné konzoli Playstation 5. Inženýři, kteří za PSVR2 stojí si ale kladli také na srdce, aby headset seděl ergonomicky a proto bylo provedeno rozsáhlé testování, jenž přineslo celou řadu pozitivních ohlasů.

Headset bude zahrnovat vlastní systém větrání, aby bylo zabráněno zamlžování čoček, zároveň jde ale o krok designový, jenž headset opět přibližuje blíže ke konzoli Playstation 5. Právě zamlžování čoček byl jeden z problémů původního PSVR. O headsetu toho tak víme mnohé, ale stále zbývá poslední podstatná informace a tou je cena. Snad nám bude tento chybějící kousek skládačky brzy doplněn.