Oxymoron Games představili tahovou strategii Silence of the Siren

Oxymoron Games představili tahovou strategii Silence of the Siren

27 září, 2022 0 Od Jiří Hora

Malé pražské studio Oxymoron Games nejspíše mnoho z vás znát nebude, na svém kontě mají zatím jediný projekt, který je nemocniční simulator Project Hospital. Studio ale pomalu roste a s tím i jejich ambice a tak nám byla nyní představena tahová strategická hra s názvem Silence of the Siren, která nás vezme do chaotického vesmíru, kde mezi sebou několik civilizací soupeří o nadvládu nad vzdáleným hvězdným systémem a přitom se pokouší odhalit jeho temnou historii. Tvůrci chtějí svou hru vypustit svou hru v příštím roce skrze Early Access na Steamu, kde chtějí nasbírat vytouženou zpětnou vazbu od místní komunity hráčů.

“Hvězdná soustava Sirény, domov zaniklé civilizace Primals a kolébka mezihvězdné aliance, zůstala odstřižena od zbytku galaxie. Katastrofa, která možná navždy znemožní cesty hlubokým vesmírem, zvrátila poměr sil a nesourodé frakce pomalu opouští chuť vyjednávat. Ve stínu hrozícího konfliktu se jen málokdo odvažuje pátrat po tajemstvích mimozemských rozvalin, ale někteří již začínají tušit, že kromě pokročilých technologií a ukrytých pokladů tu zůstalo uvězněno ještě něco dalšího – cizí entita, zapomenutý stín, nebo možná jen ozvěna dávné války šeptající ze tmy.  

Ve hře budeš objevovat, co zbylo na planetách, a zajišťovat důležité suroviny, které mohou být použity na vylepšování základen nebo rozšiřování armád a najímání silnějších jednotek. K dispozici bude několik odlišných frakcí a mnoho zkušených vojevůdců. Veď je do bitev a naučte je nové schopnosti. Probojuj se přes nástrahy, abys získal mocné vybavení a prastaré artefakty.

Po napadení nepřátelské armády se ocitneš na hexovém bojišti, kde každý tah může zvrátit výsledek bitvy. Nauč se používat unikátní výhody svých jednotek, nasaď speciální schopnosti svého vojevůdce a přelsti i mnohem silnější nepřátele.” stojí v tiskové zprávě studia. Btw. také vám hra připomíná vesmírné Heroes of the Might & Magic? Nebo jsme v tom sami.