Oznámena DOOM Slayers Collection, vyjde již příští týden

Oznámena DOOM Slayers Collection, vyjde již příští týden

3 prosince, 2019 0 Od Jiří Hora

Ačkoliv se řada z nás těšila, že se během letošní zimi zahřejeme pobytem v pekle v rámci nového dílu DOOM Eternal, tak máme smůlu. Studio id Software jej samo odsunulo na příští rok, jelikož zatím nebyli spokojeni se stavem hry. Což jim snad i odpustíme, pokud na jaře dostaneme tu správnou porci DOOMa. Ale abychom přeci jen nebyli až tak smutní, tak Bethesda dnes oznámila, že již v příštím týdnu dorazí na trh nová edice DOOM Slayers Collection, která zahrne čtyři díly série.

DOOM Slayers Collection bude obsahovat hry DOOM, DOOM 2, DOOM 3 a DOOM (2016), jak napsal český distributor Cenega Czech. Kolekce bude dostupná 13. 12. a to na platformách Playstation 4 a Xbox One, včetně podpory silnějších konzolí Xbox One X a Playstation 4 Pro.

DOOM (1993)
Jsi jedním z nejdrsnějších mariňáků se základnou na Marsu, kde vojenský experiment otevře brány do pekla. Je pouze na tobě, abys nakopal a rozstřílel hordy démonů v této klasické hře DOOM, hře, která byla jedním z pionýrů first-person stříleček a navždy změnila pohled na videohry celkově.

DOOM II (1994)
Milované pokračování veleúspěšné hry DOOM (1993). DOOM II tě posílá na Zemi a dává ti do rukou super silnou dvouhlavňovou brokovnici, abys měl pořádný nástroj k likvidaci těch nejsilnějších démonů. Na závěr se také utkáš se s ikonickým bossem, Icon of Sin!

DOOM 3 (2004)
V tomto kritikami oceňovaném akčně-hororovém převyprávění původní hry DOOM se znovu ocitáte na démony obsazené UAC základně na Marsu. Tentokráte je ale vše mnohem temnější, hůře osvětlené a děsivější. V závěru se vydáte do pekla, abyste srovnali účty s jeho nejsilnějším bojovníkem.

DOOM (2016)
DOOM se vrátil ve své brutálně zábavné a podstatně vylepšené moderní podobě. Nelítostní démoni, nesmyslně ničivé zbraně a rychlá, zběsile plynoucí first-person akce jsou zpět. Nezáleží přitom na tom, jestli budete vyhlazovat hordy démonů z pekla na vlastní pěst, v single-player kampani, anebo bojovat proti ostatním hráčům v některém z multiplayerových módů.