Oznámeno rozšíření pro Rainbow Six: Siege s názvem Operation: Shadow Legacy

Oznámeno rozšíření pro Rainbow Six: Siege s názvem Operation: Shadow Legacy

17 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Možná jsme chvíli nadávali, když Ubisoft zrušil zajímavě vyhlížející titul Rainbow Six: Patriots. Nakonec ale musíme dát Ubisoftu za pravdu. Náhradník v podobě Rainbow Six: Siege je tu s námi již od roku 2015 a stále se těší obrovské popularitě a to i přesto, že postrádá singleplayerovou kampaň. Francouzský herní gigant se snaží svou hru udržovat při životě neustálým přísunem nového obsahu a to ve formě nových agentů a také map. Navíc bylo letos oznámeno, že hra dostane vylepšené verze pro konzole Xbox Series X a Playstation 5, které vyjdou koncem letošního roku.

Nyní nám Ubisoft představil další nové rozšíření s názvem Operation: Shadow Legacy, které bude v mnoha ohledech speciální. Tak předně místo dvou agentů se dočkáme pouze jednoho, ale je třeba zmínit, že je to skutečně pan Někdo. Tím agentem je totiž sám hrdina série Splinter Cell, Sam Fisher. Půjde o útočníka, který bude mít k dispozici buďto útočnou pušku SC3000K nebo SMG MP7. Vedle nich bude disponovat také pistolí 57USG, granáty, nebo claymory. Jeho hlavní schopností je ale využití speciálních kamer, které lze nastřelovat i skrze velmi odolné zdi. Kamery disponují noční vizí a také laserem, který může vyřadit rušičky, či další techniku.

Kromě Sama Fishera se můžeme těšit také na přepracovanou mapu Chalet, jejíž horská chata byla náležitě upravena a to jak do půdorysu jednotlivých misí, tak celkového vizuálního zpracování. Společně s oznámením Rainbow Six: Siege – Operation: Shadow Legacy byl vypuštěn i nový trailer, který naleznete pod novinkou. Bohužel Ubisoft nám zatím neodhalil datum vydání, ale snad čekání nebude příliš dlouhé.