Playstation 5 představen v obalu, známe cenu, datum vydání a startovní tituly

Playstation 5 představen v obalu, známe cenu, datum vydání a startovní tituly

17 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Během včerejší noci jsme se během eventu Playstation 5 Showcase dozvěděli, že očekávaná konzole nové generace má konečně datum vydání a rovněž jsme se dočkali i odhalení její ceny a to včetně té pro náš trh. Jenže jde o tak velkou událost, že je třeba jí věnovat i samostatnou novinku. Playstation 5 se u nás bude prodávat ve dvou variantách, tedy standardní, která bude disponovat optickou 4K Ultra HD Blu-Ray mechanikou, a digitální verzí, která ji nedisponuje. Nevýhoda konzole bez mechaniky je ta, že s jejím nákupem musíte dát sbohem všem krabicovým titulům pro PS4, leda byste si ji nechtěli nechat. Vydání obou konzolí je pak u nás plánováno na 19. listopadu letošního roku.

Ceny jednotlivých konzolí

  • Playstation 5 Standart – 13 490, – Kč

  • Playstation 5 Digital – 10 790,- Kč

Ode dnešního dne byly zároveň spuštěny předobjednávky a my vám musíme sdělit, abyste s ní příliš dlouho neotáleli, jelikož většina velkých obchodních řetězců hlásí, že je absolutně vyprodáno. Jde tedy hlavně o zahraniční řetězce jako Amazon, Gamestop, Walmart, Best Buy nebo Target, ale vězte, že situace u nás bude velmi podobná.

Určitě vás také zajímá, jaké hry si budete moci zahrát během launche konzole v polovině letošního listopadu. Kromě celé řady third party titulů se můžete těšit také na několik exkluzivních kousků mezi něž patří Astro’s Playroom, Demon’s Souls, Destruction All Stars, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Sackboy A Big Adventure. V případě hry Astro’s Playroom ani nemusíte do obchodu, jelikož hra bude předinstalovaná na každé konzoli.