Playstation 5 Showcase – Souhrn Novinek (16/9/2020)

Playstation 5 Showcase – Souhrn Novinek (16/9/2020)

16 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Během letošního června jsme se dočkali velkolepého oznámení konzole Playstation 5, které doprovázelo i oznámení celé řady zajímavých titulů. V podobném duchu se měla nést i další akce, která se konala během včerejšího večera. Opět jsme se měli těšit na celou řadu novinek a dočkat jsme se měli i ceny a data vydání nové konzole od Sony. To vše a možná i více naleznete v našem novinkovém souhrnu, kde naleznete vše, co vás ze včerejšího eventu zajímá.

Final Fantasy XVI

Celá včerejší prezentace odstartovala vlastně poměrně zostra. Event oficiálně otevřel nový díl legendární JRPG série Final Fantasy. Nad Final Fantasy XVI se spekulovalo už delší dobu a nyní se tato hra stala skutečností. Nový díl bude zasazen do zcela nového fantasy světa, kde se seznámíme se zcela novými hrdiny a budeme čelit také obřím epickým bossům. Z ukázky je také patrné, že hra bude disponovat upraveným soubojový systém z předchozího dílu, což vlastně není až tak nečekané vzhledem k tomu, že nový díl poběží právě na enginu  FF XV. Final Fantasy XVI je ve vývoji pro konzole Playstation a PC. Jestli je exkluzivita definitivní, či roční, zodpovězeno nebylo.

Marvel’s Spider-man: Miles Morales

Vzhledem k tomu, že původní Marvel’s Spider-man se stal jednou z nejprodávanějších Playstation 4 exkluzivit vůbec, není divu, že se během prezentace ukázalo také samostatně spustitelné rozšíření Marvel’s Spider-man: Miles Morales. To se nám představilo v prvních gameplay zaběrech z verze pro Playstation 5. Hra nás zavede do New Yorku během zimních radovánek a v kůži Milese Moralese budeme muset čelit nové hrozbě. Jak jsme se také včera dozvěděli, tak Marvel’s Spider-man: Miles Morales nevyjde pouze pro PS5, ale zavítá také na Playstation 4. Dostupná bude také speciální Deluxe verze, která bude obsahovat jak nové rozšíření, tak původní hru a to i pro Playstation 5.

Hogwards Legacy

Spekulacím bylo včerejším dnem učiněno skutečně za dost. Vedle Final Fantasy XVI jsme se totiž dočkali i oficiálního oznámení hry Hogwards Legacy, na které dělá studio Avalanche Games, tedy autoři série Disney Infinity. Hra, jak již název sám napovídá, bude zasazena do světa Harryho Pottera, konkrétně do Bradavic a jejich přilehlého okolí. My se chopíme role jednoho studenta, s nímž se následně zařadíme do jedné ze čtyř kolejí a vydáme se vztříci novému dobrodružství zasazeného do období 19. století. Hogwards Legacy se nám ukázalo v traileru, který zahrnoval také spoustu záběrů ze hry a nám se naskytl i pohled na záporáka, jehož jméno je zatím stále tajemstvím. Hra je ve vývoji pro PC, Playstation 5, Xbox Series X/S, Playstation 4 a Xbox One.

Call of Duty: Black Ops – Cold War

Herní společnost Activision už několik let drží poměrně pevné partnerství se společností Sony a jejich divizí Playstation. Proto během včerejší noci nemohla chybět ani hra Call of Duty: Black Ops – Cold War. Raven Software, kteří si pro letošní díl přichystali příběhovou kampaň, se s námi rozhodli podělit o pár minutový gameplay Sneak Peak právě z hraní kampaně. Nová ukázka nás vzala do jedné z prvních misí, které se odehrávají v Turecku a nutno podotknout, že nás první záběry z kampaně dokázaly náležitě na letošní díl navnadit.

Deathloop

Bethesda nám během včerejšího večera připomněla také nejnovější počin od studia Arkane Lyon, tedy akční sci-fi záležitost Deathloop. Hra, v níž se stále dokola opakuje 24 hodin , dokud se vám nepodaří zneškodnit všechny náležité cíle, se nám předvedla v novém gameplay videu. Z něj je patrné, že rukopis studia se nezapře a mi tak po stránce hratelnosti skutečně dostaneme hru, která je jakousi sci-fi fps variací na všemi velmi oblíbenou sérii Dishonored.

Resident Evil: Village

Už během příštího roku bychom se měli dočkat nového regulérního dílu ze série Resident Evil. I nad touto hrou se dlouhou dobu spekulovalo, ale k jejímu odhalení došlo už začátkem léta. Nám se nový Resident Evil: Village připomněl zcela novým trailerem, který nabízí stejně hutnou atmosféru jako předešlý díl. Opět se chopíme role Ethana Winterse, který se musí ponořit do nové noční můry poté, co si myslel, že se svou manželkou Miou už prožijí jen hezké chvíle daleko od plantáží Bakerových. Resident Evil VIII: Village bude dostupný na PC, Xboxu Series X/S a Playstationu 5.

Oddworld: Soulstorm

Kdo by neměl rád přitroublého Abeho ze série Oddworld od vývojářského studia Oddworld Inhibitants. Studio nyní aktuálně dělá no novém díle s názvem Oddworld: Soulstorm. Hra se bude přímo navazovat na titul z roku 2014, tedy Oddworld: New’n’Tasty, a my se opět v kůži Abeho staneme plamenem naděje proti útlaku a možnému slisování do něčeho, co bychom raději ochutnávat nechtěli. Hra je momentálně ve vývoji pro konzole Playstation 5 a Playstation 4.

Demon’s Souls

Vývojářské studio BluePoint Games hrálo dlouhou dobu druhé housle a k velkým projektům se přichomítlo vždy jen čirou náhodou. Nicméně přišel rok 2018 a studio vydalo očekávaný remake ikonické hry od Fumita Uedy a bylo vymalováno. Titul po všech směrech převýšil už tak dokonalý originál a u Sony si tak studio vysloužilo své právoplatné místo, které si chce rozhodně udržet i nadále. To ale zřejmě nebude problém, jelikož jejich aktuálně chystané Demon’s Souls vypadá velmi dobře, o čemž nás přesvědčila i včerejší gameplay ukázka. Škoda jen toho, že stále neznáme datum vydání.  

Playstation 5 – Datum vydání/Cena

Asi většina hráčů a nadšenců do konzole od Sony očekávala moment, kdy se konečně dočkáme prodejní ceny a hlavně data vydání. Během prezentace došlo na odhalení cen v Eurech, Dollarech a Librách, avšak si myslím, že důležitější bude cena u nás a tu vám můžeme nyní také s klidným srdcem sdělit a to díky velmi rychlé tiskové zprávě českého Playstationu. Playstation 5 se u nás ve své standartní verzi bude prodávat za 13 490,- Kč a 10 790,- Kč pak ve verzi bez optické mechaniky. Cena je tedy rovna konkurenčnímu Xbox Series X. No a datum vydání? Do svých kalendářů si zapište datum 19. listopadu, jelikož přesně tento den by se jedna z dostupných konzolí PS5 mohla dostat pod váš televizor v obýváku.

God of War: Ragnarok

Na závěr pak přišla opravdu třešnička, kterou asi nikdo neočekával. Studio Sony Santa Monica nám oficiálně potvrdilo nové God of War. To ponese podtitul Ragnarok a my tak s jistotou víme, že se Kratos společně se svým synem Lokim opět postaví severským bohům. Ačkoliv jsme se dočkali pouze krátkého teaseru, tak to vypadá, že bychom se God of War: Ragnarok mohli dočkat už během příštího roku.

Než uzavřeme tento náš novinkový souhrn, tak pro vás máme několik zajímavých informací, které jistě potěší ty, kteří nechtějí úplně spěchat s přechodem na novou konzolovou generaci. Ony totiž hry Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sackboy’s Big Adventure, Final Fantasy XVI, nebo Horizon 2: Forbidden West vyjdou také na konzoli Playstation 4, což množí po prvním Playstation 5 eventu nejspíše neočekávali.