Podle Insiderů má být nový Xbox výkonnější než Playstation 5

Podle Insiderů má být nový Xbox výkonnější než Playstation 5

23 dubna, 2019 0 Od Jiří Hora

Několik dní nazpět se Sony konečně pochlubila s konkrétními informacemi o Playstation 5, který využívá komponent od společnosti AMD, kdy procesor je řady Zen 2 a grafický čip je postaven na technologii Navi. Konzole PS5 by pak měla být schopna hry vykreslovat až v rozlišení 8K. Tyto konzole už jsou v rukou vývojářů, aby na launch konzole bylo co předvádět, ale není pochyb o tom, že mezi vývojáři se nachází i konzole druhého tábora od Microsoftu, tedy nové konzole Xbox na technologii Scarlett.

Podle serveru ResetERA se několik insiderů pochlubilo informacemi, které jim údajně poskytla vývojářská studia, která již mají k dispozici konzole od Microsoftu s krycím názvem Anaconda. Podle spekulací má mít Microsoft na startu dvě konzole, jednu slabší určenou pro streamování her pomocí xCloudu, a druhou výkonnější s vysokým místním výkonem. Podle informací od Insiderů, je silnější konzole Xbox výkonnější, než hardware konzole Playstation 5. Konzole disponuje taktéž komponenty společnosti AMD, ale vše je uzpůsobeno enginu Scarlett, který nabízí unikátní architekturu, stejně jako u Xbox One X engine Scorpio. Tím pádem není pochyb o tom, že i tato konzole zvládne rozlišení 8K a Ray Tracing.

I když je kvalitní a výkonný hardware důležitý, Microsoft si následující konzolovou generaci chce pohlídat, jelikož půjde údajně o poslední generaci, a tak má ve vývoji řadu first party titulů, které vyjdou exkluzivně pro jejich zařízení. To podporuje i akvizice řady studií z minulého roku. Už nyní jsme zvědaví, jak další kolo konzolových válek dopadne. Microsoft navíc stále pojede cestu zpětné kompatibility, tedy nová konzole bude podporovat hry od první Xboxu až po Xbox One. Kompletního odhalení se snad dočkáme již během letošní E3 2019, která má být pro Microsoft stěžejní.