Představen Test Drive Unlimited: Solar Crown

Představen Test Drive Unlimited: Solar Crown

8 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Už je to 7 let, co vyšel poslední díl série Test Drive. Už 7 let nebylo o sérii ani vidu ani slechu. Ono se nebylo moc čemu divit. Ačkoliv Test Drive Unlimited 2 se snažil být tím nejlepším dílem, tak za svým předchůdcem značně zaostával, což nakonec na dlouhou dobu rozhodlo o osudu série. Nicméně před nedávnem se společnost Nacon pochlubila, že studio Kylotonn Racing nyní pracuje na novém díle této série, který je zároveň tím nejambicioznějším projektem, který ve společnosti Nacon vzniká a tak je mi věnováno skutečně hodně péče. Obživlý účet na Twitteru nám pak dával vědět, že k odhalení dojde během Nacon Connect.

Dámy a pánové, nový Test Drive Unlimited je skutečností, přičemž půjde o úplný restart této série, který bude celým názvem zván Test Drive Unlimited: Solar Crown. Za hrou stojí Alain Jarniou, který už na sérii pracoval dříve a to jak na první Test Drive Unlimited, tak na tom druhém. Nyní je tak u hry jako kreativní ředitel. Solar Crown je přitom název soutěže z předchozího dílu série, čehož chtěli vývojáři využít a přinést tak hráčům koncept otevřeného šampionátu, který nebude omezen jen na určité věci, chceteli disciplíny. K dispozici tak bude celá škála aktivit, které budou hráči moci ve hře dělat, přičemž budou mít naprostou svobodu a kontrolu nad svým postupem hrou.

Test Drive Unlimited: Solar Crown je postaven na zcela novém konceptu, který si zachovává DNA původní série, ale nabídne evoluci po stránce hratelnosti, modernizaci v otázce herních režimů a také nové trendy, které jsou současnými hráči vyhledávané. Jarniou také zmínil, že se rozhodli nyní pustit do vývoje hry proto, že v tomto žánru aktuálně nenajdete její ekvivalent. Vývojáři využili fyzikální engine, který vychází z toho, jenž byl využít při vývoji posledních dílů série WRC. To jim umožnilo vyvinout engine, který dokáže vytvořit velmi rozdílné podmínky pro řízení v prostředích jako je štěrk, asfalt a další. Svět Test Drive Unlimited: Solar Crown vám dá možnost pořídit si vozidla, na která v běžném životě nedosáhnete jako je Bugatti, Lamborghini, nebo Ferrari, to samé bude platit pro naše avatary, kteří nám nabídnou spoustu možností úprav, jenž zahrnují i luxusní oblečení a doplňky.

Aby bylo dosaženo určité míry realismu, vývojáři vytvořili ostrov a to v měřítku 1:1 speciálně pro nový díl série Test Drive Unlimited. Ostrov přitom bude inspirovaný různými skutečnými místy, které budete moci ve skutečnosti navštívit. Bohužel nám lidé z Kt Racing nemohou dát odpověď na to, kdy se nového dílu Test Drive Unlimited: Solar Crown dočkáme, jelikož chtějí strávit všechen potřebný čas k tomu, aby byla jejich hra perfektní. S čímž nelze než souhlasit. Vývojáři také hodlají po vydání hry bedlivě naslouchat komunitě hráčů, na jejich připomínky reagovat a vytvořit tak ten nejlepší Test Drive Unlimited jaký tu kdy byl. Test Drive Unlimited: Solar Crown je ve vývoji na PC, Xbox Series X a Playstation 5, přičemž bychom se snad brzy měli dočkat konkrétnějších informací.