Představeny modifikovatelné ovladače Project Leonardo pro PS5

Představeny modifikovatelné ovladače Project Leonardo pro PS5

5 ledna, 2023 0 Od Jiří Hora

Prezentace společnosti Sony na CES 2023 s sebou přinesla oznámení nového ovladače Project Leonardo, který míří na konzoli Playstation 5. Momentálně je sice ve fázi vývoje, ale každopádně má být dalším milníkem v boření bariér pro hraní. Ovladač totiž cílí na hráče s různými postiženími, kdy je cílem přizpůsobit ovladač možnostem hráče, kdy bude možné spojit dva ovladače Project Leonardo, a bude možné jej ještě propojit se samotným aktuálním ovladačem DualSense.

„Přístupnost je pro nás v PlayStationu důležitým tématem a chceme i nadále zvyšovat laťku, abychom dali každému hráči možnost ponořit se do radosti z hraní her. Ať už jde o rozsáhlé možnosti přístupnosti ve hrách od PlayStation Studios, jako je God of War Ragnarök od Sony Santa Monica nebo The Last of Us Part I od Naughty Dog. Máme zde také širokou škálu funkcí v uživatelských rozhraní našich konzolí PS4 a PS5, máme také zápal pro snižování překážek v hraní pro každého hráče.

Dnes jsme na CES oznámili další krok na naší cestě za zpřístupněním her: Project Leonardo pro PlayStation 5, na jehož vývoji se zásadním způsobem podíleli odborníci na přístupnost, členové komunity a herní vývojáři. Náš kódový název pro novou vysoce přizpůsobitelnou sadu ovladačů odráží pomoc mnoha hráčům s postižením s hraním her a to snadněji, pohodlněji a po delší dobu.“ stojí v tiskové zprávě společnosti Sony.