Přiblíženo velké rozšíření Odyssey pro Elite Dangerous

Přiblíženo velké rozšíření Odyssey pro Elite Dangerous

21 prosince, 2020 0 Od Jiří Hora

Během jara letošního roku představili vývojáři z Frontiers Development velké nadcházející rozšíření s názvem Odyssey, které začátkem blížícího se roku 2021 dorazí do hry Elite Dangerous. Jde o první velké placené rozšíření, které zásadním způsobem zasáhne do podoby hry. Odyssey je totiž expanzí, která nám umožní vylézt z našich vesmírných lodí, či vozítek RSV, a vydat se na povrch planet pěkně po svých. To nám dává další spektrum hratelnosti, jelikož z Elite Dangerous se tak trochu stává střílečka z pohledu první osoby a dá se říci, že se tím dosti přiblíží k megalomanskému projektu, který nemá konce s názvem Star Citizen.

Vývojáři nám novou expanzi přiblížili v novém vývojářském deníčku, který vysvětluje fungování nového způsobu hraní hry a jak zapadá do kontextu původního obsahu. My se tak můžeme dočkat velkolepých bitev, které započnou nad planetami a postupně se přesunou na jejich povrch. Vývojáři se rozhodli, že nic nebude separované a na bojišti se tak mohou setkat pěší jednotky, piloti vesmírných lodí, i vozidel RSV. To nám má přinést skutečně velkolepou podívanou o které mi rozhodně nepochybujeme.

S příchodem tohoto rozšíření je samozřejmé, že vývojáři budou věnovat náležitou péči všemu, co s ním přijde, tedy i klasických ručních palných zbraní. Ty zde nalezneme ve třech kategoriích – plazmové, laserové a kinetické. Každý kategorie vám nabídne trochu jiný styl hraní, přičemž se můžeme těšit na vytříbený zvukový podklad každý z nich, který je studiu Frontier vlastní. Vše bude zároveň vymodelováno do nejmenších detailů, přičemž důraz byl kladen i na velikost postavy tak, aby odpovídala měřítku vůči lodím, či vozítkům RSV. V rámci nové perspektivy hratelnosti se tak můžeme podívat na různé základny, stanice, či planetární přístavy.