Remake Dead Space začátkem nového roku a spousta záznamů o ozvučení hry

Remake Dead Space začátkem nového roku a spousta záznamů o ozvučení hry

12 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího večera uspořádali vývojáři ze studia EA Motive další stream zaměřený na jejich připravovanou hru Dead Space, jenž bude remakem původní hry od dnes již neexistujícího studia Visceral Games. Druhý stream se zaměřil na ozvučení hry, které má být o několik úrovní výš a má nás tak více pohltit do nitra dění. Ostatně vše vám nastíní všechna jednotlivá videa níže, která se zaměřují na určité části ozvučení tak, abychom o nich měli, co možná nejjasnější představu.

Tvůrci si dali velmi záležet na tom, aby se zvuk nešířil jen tak ledabile jako tomu bylo u původní hry. Naopak se zaměřili na různé povrch, na zdroje zvuku a tak podobě. Takže nyní už neuslyšíte nepřítele skrze zeď, ale pouze v případě, že je tam nějaký průduch, či okno. Znatelného zlepšení se dočká také Plazma cutter a další zbraně, ale vývojáři se ve videu zaměřili právě na tuto ikonickou zbraň. Dále se tvůrci zaměřili na systém A.L.I.V.E., který se zaměřuje na Isaacovo dýchání a tep. Přičemž dle jeho dechu máte poznat, jestli je unavený, či zraněný. Jeho stav by se měl projevovat i během rozhovorů, takže tvůrci připravili hned tři varianty dialogů pro všechny scény, které jsou ve hře vlastně nové, jelikož Isaac v první hře nemluvil. Čtvrté video nám pak servíruje komplexní atmosféru, v rámci aktuálně rozpracované verze, takže by vše ve finálním buildu mělo být podstatně lepší, ale tyto dvě minuty záběrů ze hry vypadají prostě fantasticky.

Aby toho nebylo málo, tak se s námi vývojáři ze studia EA Motive podělili také o to, kdy se hry dočkáme. Sice nemáme konkrétní datum vydání, ale již víme, že k němu dojde začátkem příštího roku. Dead Space Remake má mířit na PC a konzole Xbox Series a Playstation 5.