Report: Last Train Home – Pre-Release party

Report: Last Train Home – Pre-Release party

24 listopadu, 2023 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího odpoledne jsem si udělal menší výlet do nitra našeho hlavního města, kde mé kroky vedli do nitra Muzea Československých legií, kde na mě čekala událost spojená s blížícím se vydáním očekávané české hry Last Train Home, která se právě tématikou Československých legií zabývá. Událost pořádaná samotným studiem Ashborne Games a distributorem Playman.cz měl velmi zajímavý program zahrnující také komentovanou prohlídku samotného muzea, kterou jsem vřele uvítal a to nejen pro vhled do událostí kolem Velké války (1. Světové války).

Místní přednáška dala také základ tomu, co nám má přinést samotná hra Last Train Home. Ta je zasazena do událostí po 1. Světové válce, konkrétně na ruskou frontu, kde se místní legie československých vojáků snaží dostat do Vladivostoku, kde je lodě mají dopravit do domoviny, o jejíž samostatnost roky naši legionáři bojovali. Tuto cestu ale narušuje vypuklá občanská válka mezi Bílou a Rudou stranou, která s sebou přináší řadu strastí a překážek, jenž bylo nutné překonat. A věřte mi, že dle získaných informací to byla zatraceně náročná cesta. Více se o samotné hře dozvíte z naší recenze.

Po prohlídce přišla na řadu prezentace vývojářů. Opět šlo o velmi poutavý zážitek, který zahrnul nejen dva trailery, včetně jednoho dnes vydaného, ale také pohled do zákulisí. Ten zahrnoval úzkou spolupráci s Československou obcí legionářskou. Díky tomu mohla hra dosáhnout maximální míry autenticity, byť tvůrci něco upravili potřebám hratelnosti a to ze zcela pochopitelných důvodů. 

Osobně jsem byl do včerejšího dne touto tématikou nepolíben a jsem rád, že jsem toto téma mohl trochu nasát. Ostatně hra tím získává trochu jiný rozměr a musím už nyní ocenit práci vývojářů z Ashborne Games, kteří do hry vložili srdce a hromadu úsilí, aby nám dodali nejen zajímavý titul, ale také povědomí o událostech, které úzce souvisely s vytvořením samostatného Československého státu.

Nyní trochu motivace. Last Train Home aktuálně míří exkluzivně na PC, kde nebude chybět i plnohodnotná česká lokalizace. Každopádně na naší otázku ohledně konzolových verzí padla odpověď, která je nadějí všem, jenž PC nemají. Tvůrci ná sdělili, že pokud by hra zaznamenala na své klíčové platformě úspěch, tak nevidí problém v tom, aby se hra podívala i na další platformy. A ano, této hře úspěch skutečně přejeme, ale ne jen kvůli jejímu rozšíření mezi další hráče, ale zejména proto, že naši tvůrci dokázali vytvořit něco, co má skutečnou přidanou hodnotu a přináší i celou řadu inovací a zajímavých mechanik.

Nakonec vše završil Peter Kučera z  Playmana, jenž nastínil plány distributora na nejbližší období, kdy bychom se měli dočkat už za dva týdny Ultimátní edice hry Cyberpunk 2077, v únoru hry Banishers: Ghosts of New Eden a nakonec v první polovině roku by měl dorazit také velmi očekávaný S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Pokud jde o druhou zmíněnou hru, tu jsme si v rámci společného posezení mohli také vyzkoušet a naše dojmy si můžete přečíst v tomto článku.