Rojí se další drobečky na konto Mafia 4 a Mafia 2 Remastered

Rojí se další drobečky na konto Mafia 4 a Mafia 2 Remastered

13 listopadu, 2019 0 Od Jiří Hora

Není to tak dávnou, co jsme přišli s novinkou, která sem týkala velice populární série Mafia. Společnost Take-Two si tehdy nechala prodloužit ochranné známky na loga, přičemž v nich vyčnívalo i jedno nové. Okamžitě tak přišly nářadí spekulace, že studio Hangar 13 má mít ve vývoji hru Mafia IV a podle všeho i remaster Mafia II, jejíž ochranná známka, včetně loga, byla rovněž prodloužena. Nyní se k těmto náznakům připojili další informace, které vzešli od záhadného uživatele na redditu TheTruthTeller1985, jenž má mít své informace od bývalých vývojářů studia Hangar 13.

Na Mafia IV se údajně dělá již nějakou dobu, konkrétně první koncepty měly vznikat v malém týmu už od vydání třetího dílu, přičemž v tuto chvíli by na něm měly dělat všechny pobočky studia Hangar 13, kromě dvou. Hra by měla běžet na novém enginu, který vzešel z toho, který poháněl druhý díl. Mafia IV by pak měla být zasazena do 70. let minulého století do města hazardu Las Vegas, či spíše nějaké jeho herní variace. Příběh by měl být vyprávěn v rámci deseti let a budeme sledovat osud nového hlavního hrdiny. Koncept misí by se pak měl vrátit k tomu, co nabídla Mafia 2, což by mělo zamezit repetitivním misím. Zajímavé by na čtvrtém díle mělo být, že bychom měli mít možnost vytvořit si vlastní zločinecké Impérium.

Jak jsme psali v odstavci výše, tak na čtvrtém díle by měla dělat všechna studia kromě dvou. Jde přitom o ty české pobočky v Praze a Brně. Tyto dva týmy mají údajně pracovat na remasteru druhého dílu, jenž by měl být celý přetvořen do enginu Mafia IV. Mafia II Remastered by pak měla vyjít ještě v průběhu následujícího roku na současné konzole a PC. Mafia IV pak o rok déle na nadcházející konzolovou generaci.