Rýsuje se filmová trilogie na motivy Star Wars: Knights of the Old Republic

Rýsuje se filmová trilogie na motivy Star Wars: Knights of the Old Republic

29 května, 2019 0 Od Jiří Hora

Star Wars je celosvětovým fenoménem, který v roce 1977 odstartoval George Lucas se svým debutem Star Wars, který později získal svůj název Nová Naděje a stal se regulérním čtvrtým dílem této fenomenální filmové ságy, která dokázala odrazit na plátno řadu skutečných problémů, kdy v prvních třech natočených epizodách jsme mohli konflikt mezi Imperiem a Povstalci připodobnit k 2. Světové válce a konfliktu mezi Spojenci a Třetí Říší.

Filmová sága dala vzniknout celé řadě knih, komiksů a v neposlední řadě i her, kdy tou nejslavnější je bezesporu Star Wars: Knights of the Old Republic od Bioware, které následně dostali druhý díl, o nějž se však postarali hodní svého řemesla, tedy Obsidian Entertainment. A jak se nyní zdá, tak právě děj Knights of the Old Republic se stal námětem pro scénář k další filmové trilogii, který sepsala scénáristka Leata Kalogridis, jenž má za sebou například Terminátor Genesis, nebo Prokletý Ostrov. Společnost Disney tento počin defakto potvrdila tvrzením šéfky LucasFilmu, Kathleen Kennedy, o tom, že skutečně vznikají filmy na motivy slavné videoherní série.

Videoherní série Knights of the Old Republic se odehrává čtyři tisíciletí před aktuální filmovou ságiu o rodu Skywalkerů. Kde Sithský lord Darth Malak zaútočí na starou Republiku, čímž zasadí krutou ránu, která způsobí, že rytíři Jedi jsou roztroušeni po celé Galaxii. Síla Sithů je natolik velká, že řada Jediů se rozhodne připojit k Malakovi. Malak drží ve svém područí mocnou zbraň známou jako Star Forge, kterou ve hře musí vaše postava najít a zničit. Během své cesty pak musí přijít na to, kým vlastně je, jelikož trpí silnou amnézií. Sithské války se navždy vnesou do povědomí Jediů a Republiky jako jeden z nejhorších konfliktů všech dob, který stál Galaxií nespočet životů. Výprava této slavné herní série má rozhodně co nabídnout a k zfilmování vysloveně vybízí již dlouho, jelikož v Bioware tehdy odvedli mistrovskou práci. Celý konflikt a události byly globálně rozvedeny v mmo rpg Star Wars: The Old Republic, taktéž od Bioware.

Cinematic Trailer k Star Wars: The Old Republic