SGF 2020: Souhrn novinek Inside Xbox

SGF 2020: Souhrn novinek Inside Xbox

7 května, 2020 0 Od Jiří Hora

Včera úderem páté hodiny večerní odstartoval letošní velký herní festival Summer Games Fest 2020, dále jen SGF 2020, a to prezentací her od third party studií pro konzoli Xbox Series X, přičemž vše mělo být zaměřeno vysloveně na záběry z hraní, či minimálně mělo být demonstrováno v In-Game Enginu. K našemu překvapení jsme se dočkali celkem solidního počtu nových oznámení, mezi nimiž nechybělo pár hororů nebo třeba nový DiRT. Aktuální díl Inside Xbox se skutečně točil kolem her třetích stran, ale úvodní slovo si vzal Matt Booty, šéf Xbox Games Studios, a zástupce 343 Industries, jenž nás lákají na velkou prezetanci first party titulů mezi nimiž nebude chybět Halo Infinite nebo Senua’s Saga: Hellblade II. Ale nyní už k samotným novinkám.

Bright Memory: Infinite
První prezentovanou hrou byla velmi povedená akce Bright Memory, která se chystá vyjít ve své značně vylepšené a rozšířené verzi Bright Memory: Infinite. Hra se prezentovala skutečně pomocí celé řady gameplay záběrů, které vypadali naprosto fantasticky a dali nám tak naplno okusit svět rozlehlé futuristické metropole roku 2033, v níž se v kůži agenta organizace Supernatural Science Research postavíme hrozbě z jiné dimenze. Záběry ze hry měly demonstrovat podobu hry na konzoli Xbox Series X, ale pocházely z PC, stejně jako většina ukázek během prezentace Inside Xbox. Ať už je to ale jakkoliv, tak se po vizuální stránce máme na co těšit.

DiRT 5
Jak jistě víte, tak herní společnost Codemasters nás tento týden lákala na blížící se oznámení nového DiRT. Toho jsme se dočkali právě během Inside Xbox a jak se zdá máme se skutečně na co těšit. Jak vývojáři před oznámením avizovali, tak nás bude čekat značně rozdílný zážitek oproti DiRT Rally. DiRT 5 už od pohledu razí daleko adrenalinovější arkádovější cestu a působí jako duchovní nástupce vynikajícího DiRT 2. Těšit se můžeme na velmi rozličná prostředí, která nabídnou skutečně nádherné scenérie, spoustu efektů, létající bahno a hlavně až extrémní počasí. Součástí hry bude příběhová kariéra v níž budou hostovat jezdci Troy Baker a Nolan North. Na Xbox Series X hra nabídne dva režimy nastavení buďto 4K a 60 fps, nebo nižší rozlišení a 120 fps.

Scorn
První velkou novinkou se stal hororový titul s názvem Scorn, jenž si během Inside Xbox odbyl svou premiéru a půjde o hru určenou pro PC a exkluzivně pro Xbox Series X, na jinou konzoli hra vyvíjena není. Ostatně záběry z ingame Enginu v představeném traileru vypadají skutečně děsivě a to v tom nejlepším možném slova smyslu. Vývojáři z Ebb Software vytvořili svět hry Scorn podle těch nejhorších nočních můr a svým vzezřením se nejvíce podobají Vetřelci, jenž vychází z mysli HR Gigera, který se na podobné děsivé výjevy specializuje a hra je skutečně jak nejhorší noční můra z jeho kreseb.

Vampire: The Masquarade – Bloodlines 2
Velkým překvapením bylo prezentování hry Vampire: The Masquarade – Bloodlines 2 od vývojářského studia Hardsuit Labs. Titul byl původně oznámen pro PC, Xbox One a Playstation 4, ale jak bylo nyní oznámeno, tak hra zamíří se značnými vylepšeními i na Xbox Series X. Hra nás zavede do světa, kde zuří válka mezi jednotlivými frakcemi upírů a na nás bude, ke které z nich se přidáme a rozhodneme tak osudu místních obyvatel. Součástí prezentovaného traileru byla i řada záběrů přímo ze hry a my už se nyní velice těšíme na to, až se budeme moci do tohoto světa ponořit.

The Medium
Svou premiéru si během eventu Xboxu odbyla i nová hra polského studia Bloober Team, jenž má za sebou hry jako Layers of Fear nebo Blair Witch. Tou hrou je zajímavý psychologický horor s názvem The Medium. Jak už název napovídá, tak se chopíme role média, jenž má schopnost promlouvat se světem duchů. To vám pomůže k odhalení pravdy o smrti malého dítěte, které v minulosti přišlo o život v dnes již opuštěném letovisku. Postupem příběhu zjistíme, že pravda ukrývající se v minulosti je ještě děsivější, než se na první pohled může zdát. Aby autoři zhutnili atmosféru, tak o soundtrack se postará sám Arika Yamaoka, tedy autor hudby k Silent Hill.

Call of the Sea
Premiéru má na svém kontě i menší studio Raw Fury, které nám představilo svou chystanou hru s názvem Call of the Sea, jenž zamíří exkluzivně na konzole Xbox Series X a Xbox One, které doplní ještě platforma PC. Ve hře se v kůži badatelky jménem Norah vydáváme pátrat po svém manželovi, jenž zmizel na tajemném ostrově, na němž se nachází i pozůstatky starobylé civilizace. Titul odehrávající se v roce 1934 by nám měl nabídnout napínavý příběh, řádu zapeklitých hádanek a nějaké to tajemství, jenž je spjato právě s místním ostrovem a ztraceným manželem. Call of the Sea by mělo vyjít ještě do konce tohoto roku.

Chorus: Rise as One
Následující trailer ve mě z počátku evokoval nové záběry ze hry Everspace 2, ale nakonec se ukázalo, že jde o zcela nový titul vydavatele Deep Silver, jenž nese název Chorus: Rise as One. Ten svou stylizací a provedením značně připomíná výše uvedenou sérii, ale liší se v jedné zásadní věci, kterou je příběh. Ve hře se chopíme role bývalé členky tajemného kultu jménem Nara. Ta se ale rozhodla řady tohoto společenství opustit a stává se tak uprchlíkem a zároveň lovcem s touhou zničit kult, který stojí za jejím zřízením, čemuž ji má být ku pomoci celá řada zbraní a hlavně vylepšení pro vaši vesmírnou bitevní stíhačku. Chorus je ve vývoji pro PC, Xbox One, Xbox Series X, Playstation 5 a Playstation 4.

Second Extinction
Na startu letošního SGF 2020 nechyběla ani nově vzniklá společnost Avalanche Studios, jenž nám odprezentovala nový titul jejich studia Systemic Reaction. Ten se jmenuje Second Extinction a postavíme se v ní zmutovaným dinosaurům, jenž se stali pány našeho světa. Abychom je mohli porazit, tak budeme ideálně muset spolupracovat s dalšími třemi hráči a využívat také jedinečných schopností dostupných postav. Second Extinction nám trochu připomíná hru Generation Zero od téhož studia, ale nyní neznáme stroje náhradí smečky hladových superještěrů. Hra je aktuálně ve vývoji pro PC, Xbox Series X a Xbox One.

Yakuza 7: Like a Dragon
O existenci sedmé Yakuzy od společnosti Sega víme už delší dobu. Hra se vyznačuje zejména tím, že se značně liší od konceptu původní hry a spíše než městskou akční open-world mlátičkou, je městským rpg v otevřeném světě, na což ukazuje zejména nový soubojový systém. Yakuza 7: Like a Dragon by měla vyjít do konce tohoto roku v Evropě a Severní Americe, přičemž byla původně oznámena pouze pro PS4, ale nyní již víme, že vyjde i na Xbox Series X.

Scarlet Nexus
Poslední novou hrou oznámenou během Inside Xbox je Scarlet Nexus od herní společnosti Bandai Namco. V tomto novém jrpg se ocitáme v dystopické budoucnosti, v níž byl vyvinut nový hormon, jenž propůjčuje lidem zvláštní psychické schopnosti. Bohužel na Zemi zaútočili z čistá jasna neznámí nepřátelé, jenž jsou výsledkem pokusů s novým hormonem. Jedinou šancí na přežití lidstva se ale stávají právě bojovníci s naočkovaným novým hormonem. Scarlet Nexus by měl mířit na PC, Xbox Series X, Playstation 5, Xbox One a Playstation 4.

Assassin’s Creed: Valhalla
Závěr večera patřil Ubisoftu a jejich čerstvě oznámenému Assassin’s Creed: Valhalla. Ten nás zavede do 9. Století našeho letopočtu do dob Invaze Vikingů do Severovýchodní Británie. Podíváme se tak na spoustu známých míst a staneme se opět součástí dějin, které budou opět propletené mytologií a upravené pro potřeby hry. Nový trailer pro hru měl obsahovat gameplay záběry, ale rozhodně tak na první pohled rozhodně nevypadal. Já si tedy říkal: “K tomuhle jako směřoval celý dnešní event?”. Jenže když jsem se na trailer podíval znovu a znovu, tak mi to došlo. Trailer skutečně obsahuje řadu záběrů ze hry a jistě je poznáte. Cílem traileru totiž bylo ukázat, že na konzoli Xbox Series X, potažmo Playstation 5, mají být smazaný hranice mezi CGI filmečky a samotnou hrou.

Start Summer Games Fest 2020 byl skutečně nabitý a už se nemůžeme dočkat dalšího eventu, který ho bude součástí. Také nesmíme zapomenout, že celá řada herních studií oznámila, že jejich hry, které jsou aktuálně dostupné pro konzoli Xbox One budou optimalizované pro Xbox Series X, kde nabídnou různá další vylepšení jako vyšší rozlišení, lepší textury, stínování, Ray-tracing nebo vyšší snímkování. Také hry pak budou označeny štítkem Optimized for Xbox Series X, jehož podobu naleznete níže.