Služba Xbox Live by se v budoucnu mohla rozšířit na další platformy

Služba Xbox Live by se v budoucnu mohla rozšířit na další platformy

5 února, 2019 0 Od Jiří Hora

Síťový ekosystém Xbox Live dobře znají všichni majitelé konzolí Xbox One a Xbox 360. Tato služba má však v posledních letech tendenci expandovat. Již se rozšířila do systému Windows 10, kde je jádrem jeho herní části v rámci Windows Store, ale tím to rozhodně neskončí. Samotný Microsoft má totiž s Xbox Live velké plány, z kterých by v budoucnu měli těžit hlavně samotní hráči. Xbox Live by se tak v nadcházejícím období měla stát součástí mobilních zařízení s iOS, či Androidem. Nejzajímavější je ale informace týkající se konzole Nintendo Switch.

Právě na hybridní konzoli od Nintenda by se služba Microsoftu mohla dostat co by regulérní aplikace, která by vám dala přístup k vašim hrám na Xbox Live. Tyto zprávy jdou ruku v ruce s tím, že Microsoft plánuje brzy spustit jejich vlastní streamovací službu, jenž by měla být schopna spustit náročné hry na zařízeních, které dostatečným výkonem nedisponují a dovolila by vám hrát vaše oblíbené hry prakticky kdekoliv. Všichni si jsme vědomi toho, že Microsoft ve službách pro hráče v současnosti docela valí a toto by mohlo být dalším úspěšným krokem. Spolupráce se Sony zatím v jednání není, ale to jest celkem pochopitelné, jelikož konzole Playstation jsou hlavním rivalem Xboxu.

Pokud si říkáte, že taková spolupráce Microsoftu s Nintendem je nesmysl, pak byste měli zabrousí do historie. Taková spolupráce tu již byla, tehdy však společnost Microsoft spolupracovala se Segou na tvorbě herního zařízení Dreamcast. Nelze tedy vyloučit podobnou spolupráci i právě s Nintendem. Více informací by mělo padnout během konference herních vývojářů GDC 2019, jenž proběhne v polovině března.