Sony kupuje studio Bungie za 3,6 miliardy dolarů

Sony kupuje studio Bungie za 3,6 miliardy dolarů

1 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Společnost Sony Interactive Entertainment během včerejšího večera přišla s nečekanou zprávou, tedy že kupuje autory sérií HALO a Destiny, tedy studio Bungie a to za částku 3,6 miliardy amerických dolarů. Na této dohodě má Sony pracovat už půl roku, takže by nemělo jít o odpověď na nedávnou akvizici Microsoftu. Šéf Playstation Studios, Hermen Hulst, je každopádně z akvizice nadšený a je rád, že může Bungie přivítat v rodině Playstation Studios a to také proto, že Bungie umí vytvářet skvělý komunitní obsaha disponuje vynikající technologií.

Pochopitelně se může každý z vás ptát, jak to bude s Bungie do budoucna. K tomu se samozřejmě vyjádřilo i samotné studio a to z úst režiséra série Destiny Marka Noseworthyho. Ten nám sdělil, že ambice pro růst a expanzi Destiny nikdy nebyly větší, což jim umožňuje právě nově navázané partnerství se Sony, jenž jim také umožní vyprávět nové příběhy a to po mnoho dalších let. Důležité má být, že Bungie si má zachovat tvůrčí nezávislost, přičemž Mark to nazval tak, že Bungie vede, Sony podporuje a obě strany vítězí. 

Uvidíme, co akvizice do budoucnosti přinese. Ale momentálně je jisté to, že Destiny nadále zůstane multiplatformní záležitostí. Také je třeba se podívat na historii studia, které nikde moc dlouho nevydrželo, ale třeba se to tentokrát změní a jsme rozhodně zvědaví, co nám budoucnost ve spojení Playstation Studios a Bungie přinese.