Sony představila nové typy předplatného Playstation Plus, mohou nabídnout až 400 her

Sony představila nové typy předplatného Playstation Plus, mohou nabídnout až 400 her

30 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Už nějaký ten měsíc se spekuluje nad tím, že Sony chystá nějakou tu odpověď na službu Xbox Game Pass konkurenční platformy Xbox. Nyní nám tato služba byla představena, i když o úplnou novinku v zásadě úplně nepůjde. Sony přišla s novými možnostmi předplatného Playstation Plus, které může nyní obsahovat až 400 her pokud si za to samozřejmě připlatíte. V některých případech pak dochází k propojení PS Plus a PS Now. Hned z kraje vám ale můžeme říci, že Sony nechystá dávat svoje nejnovější hry do nových předplatných a to jednoduše proto, že by hry nemohly následně dosahovat takových kvalit. To ale už záleží na tom, jestli je nutné nabízet 2x větší knihovnu než konkurence, která ale novinky na druhé straně schopná poskytnout je a to dokonce i třetích stran. Každopádně se pojďme podívat na jednotlivé druhy předplatného

Playstation Plus Essential je základním předplatným a defacto reflektuje službu tak, jak jí známe nyní. Zůstat má i její cena –  €9,99 měsíčně, či €59,99 ročně. Stále tak za tyto peníze dostanete možnost ukládat do cloudu, přistup k online multiplayeru, dvou hrám měsíčně a k vyšším slevám v rámci PS Store.

Playstation Plus Extra bude střední cestou nového typu předplatného a nabídne vedle výše uvedených výhod také knihovnu až 400 her pro Playstation 5 a Playstation 4 od Playstation Studios ale také nezávislých vydavatelů a vývojářů. Tyto hry můžete stáhnout a hrát bez jakýchkoliv omezení. Seznam her, ale stále není znám. Nicméně dle prvních informací bude služba obsahovat hry Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 a Returnal. Za tuto nadstavbu si pochopitelně budete muset připlatit a stát tak bude €14,99 měsíčně, či €99,99 ročně.

Nakonec tu pro našince máme Playstation Plus Deluxe. Ta nabídne obsah z předplatného Essential a Extra, avšak přidá k tomu také možnost stažení her z platforem Playstation, Playstation 2 a Playstation Portable. Nabídnout však má i nějaké ty demoverze novějších her. Cena není přesně stanovena ale bude se pohybovat nejspíše na částkách €15,99 měsíčně, či €109,99 ročně. Ceny ale berte s rezervou.

Služba nabídne ještě jeden typ předplatného a to Playstation Plus Premium, to ale nebude v našich končinách dostupné, alespoň zatím a to proto, že zde není dostupná služba PS Now. Právě tato služba bude dostupná navíc k tomu, co nabízí předplatné Deluxe, takže ke všem titulům a výhodám v něm obsažených získají předplatitelé také přístup ke streamování her z platformy Playstation 3. Tato služba bude v daných zemích dostupná za €16,99 měsíčně, či €119,99 ročně.