Sony založila filmovou divizi Playstation Production pro adaptaci vlastních her

Sony založila filmovou divizi Playstation Production pro adaptaci vlastních her

21 května, 2019 0 Od Jiří Hora

Svět her a filmů se snaží prolnout již celou řadu let, ale většinou to neskončilo nikterak valně a to i přes to, že například společnosti jako Ubisoft, či Activision Blizzard si založili vlastní filmová studia, která, ale nakonec samotné filmy pouze produkovala a na jejich tvorbu dohlíželaa. Tento přístup se rozhodla změnit Sony, která nyní oznámila tvorbu nové TV a filmové divize pro adaptace vlastních herních titulů s názvem Playstation Production.

O vedení této divize se postará zkušený Asad Qizilbash, za asistence uznávaného Shawn Laydena. Sony má tak v plánu vytvořit filmové adaptace na celou řadu svých herních značek a to v nově založeném studiu. To má mít za cíl hlavně vyplnit dlouhá období sucha mezi jejich velkými herními tituly. Co to může v praxi znamenat? Mohli bysme se tak dočkat filmů jako God of War, Horizon Zero Dawn, nebo třeba The Last of Us. Sony bere svou inspiraci například z Marvel Studios, kteří nám dali nyní skvělé fungující filmové universum založené na komiksových superhrdinech. Nyní vyvztává otázka, jestli pod novou divizi případne i stále odkladný film Uncharted.

Fotka z krátkometrážního filmu Uncharted s Nathanem Fillionem, jenž by řada fanoušků série Uncharted viděla jako celovečerní blockbuster místo filmu s Tomem Hollandem