Spider-man se na chvíli vrací k MCU

Spider-man se na chvíli vrací k MCU

30 září, 2019 0 Od Jiří Hora

V minulém měsíci internet zaplavila zpráva o tom, že Sony se nedohodlo na další spolupráci s Disney, potažmo Marvel Studios, a tak postava Spider-mana v Marvel Cinematic Universe končí svou působnost. Asi není velkým překvapením, že to rozlítilo všechny fanoušky filmového světa Marvelu. Aby také ne, když ve snímku Spider-man Far From Home se Peter Parker prakticky stal nástupcem Iron-Mana a postavě Spider-mana tak  byla vtisknuta obrovská důležitost. Absence dohody mezi Sony a Disney, tak zapříčinila Kevinu Feigovi nejspíš spousty vrásek, jelikož pokračování MCU s postavou pavoučího může vysloveně počítalo a jeho absence tak nabořila budoucí plány Marvel Studios.

Nyní však Sony a Disney dospělo k nové dohodě, kdy se Spider-man, alespoň na jeden film vrátí do MCU, potažmo se jeho postava může objevit i v dalších filmech MCU od této chvíle do data 16. července 2021, kdy bude mít třetí sólový Spider-man premiéru a v němž bude uzavřena jeho působnost v Marvel Cinematic Universe. Nejspíše nebude záhadou, že Feige ze situace uvedené v odstavci výše neviděl jiné východisko, než obnovit jednání mezi Sony a Disney, což nakonec přineslo své ovoce. Nová smlouva zahrnuje podmínky, že Disney musí spolufinancovat film se Spider-manem z 25% a případné zisky pak Disney získá rovněž z 25%, což je rozhodně férová nabídka.

Tom Holland se tak opět může setkat s ostatními Avengery. Pro Disney to ale mělo ještě jeden háček. Spider-man bude zároveň koexiatovat jak ve filmovém universu Marvelu, tak v novém světě vytvořeném Sony, jenž zahrnuje například Venoma, či právě započaté natáčení dvojky. Neznamená to, že by se Venom v podání Toma Hardyho měl objevit v MCU, ale Spider-man se bude objevovat v novém Venom-verse. Není totiž záhadou, že by se měl Spider-man objevit už ve Venomovi 2, kde se Tom Hardy bude muset postavit Woodymu Harrelsonovi, co by Carnagovi.