Square Enix prodá tři svá studia a řadu herních značek do rukou Embracer Group/THQ Nordic

Square Enix prodá tři svá studia a řadu herních značek do rukou Embracer Group/THQ Nordic

2 května, 2022 0 Od Jiří Hora

Vypadá to, že herní svět se ocitl momentálně v jedné velké etapě restrukturalizace ze strany herních studií a velkých společností. Byly tu velké akvizice Microsoftu, Sony, ale třeba i EA, a nemalé akvizice dělá také skupina Embracer Group, s jejich hlavní herní společností THQ Nordic. Právě Embracer Group stojí za dnešní velkou událostí a to v kombinaci s další herní společností, Square Enix. Nechceme říci, že by Square Enix bylo prodáno této skupině, není tomu tak, či alespoň ne v jejím celku. Japonská herní společnost se rozhodla, že se zbaví svého západního segmentu. Za 300 milionů dolarů tak Square Enix prodává Embraceru svá tři západní herní studia – Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal.

Aby toho nebylo málo, tak Embracer Group s touto akvizicí získá i celou řadu herní značek jako je Tomb Raider, Deus Ex, Thief a další značky. Embracer Group reagovala ve prospěch nabídky hlavně díky bohatému portfoliu herních značek, z nichž některé jsme již vyjmenovali. Ty mají mít v budoucnu velký potenciál. Přičemž je cílem vytvářet kvalitní herní obsah AAA produkce zaměřený na příběh a hru jednoho hráče. 

Pokud jde o Square Enix, tak společnost bude nadále figurovat v Japonsku a nechává si svá studia v tomto regionu a samozřejmě i herní značky s nimi spojené. Square Enix i nadále bude vydávat hry třetích studií jako tomu bylo u herních značek jako Outriders, Just Cause a tak dále. Prodej pro Square Enix znamená zejména způsob jak se přizpůsobit změnám v globálním trhu a umožní to zahájení nových aktivit jako jsou investice do AI, cloudu, či blockchainu.