The Lord of the Rings MMO od Amazonu v nových informacích

The Lord of the Rings MMO od Amazonu v nových informacích

30 listopadu, 2020 0 Od Jiří Hora

V loňském roce představila společnost Amazon několik připravovaných projektů, které se týkají Tolkienova díla a tedy světa Pána prstenů. Největší zájem vzbudil hraný seriál, který nás zavede do Druhého věku a pádu Numenoru. Kromě něj jsme se dočkali také oznámení dvou her – The Lord of the Rings: Gollum, jenž vyjde v příštím roce, a pak online rpg The Lord of the Rings MMO, o němž jsme doposud neměli žádné bližší informace. Ty přišli až nyní s nákupem herního studia Leylou čínským herním gigantem jímž je Tencent. Nákup nám dal k dispozici zajímavý dokument, jenž nám dává trochu bližší pohled na to, jak bude vypadat plán vývoje této hry. Mimo jiné v dokumentu jasně svítí částka 8 milionů dolarů za licenci na Pána prstenů, což je solidní částka za jednu hru.

Dle dokumentu by měl být kompletní návrh příběhu hry představen do 11. ledna 2021, načež půl roku na to, by studio mělo Amazonu předložit hratelný prototyp. 30. 9. 2022 by měl následně proběhnout první uzavřený beta test a 1. ledna 2023, pak první otevřený betatest. Vše se přitom týká PC verze. V plánu jsou také konzolové verze. Původně se počítalo s Xbox One a Playstation 4, ale vzhledem k tomu, že je hra ve výhledu nejméně tří let, tak lze předpokládat, že se konzolové platformy překlenou v Xbox Series a Playstation 5.

Ačkoliv nemáme o hře The Lord of the Rings MMO mnoho informací, tak není žádným tajemstvím, že půjde o free-2-play záležitost, která bude sázet na mikrotransakce. Příběh hry by nás měl zavést do dob dlouho před knižní a filmovou trilogií. Lze předpokládat, že hra bude vycházet ze zmíněného seriálu, tedy že bude rovněž zasazena do Druhého věku. To dává vývojářům jistou volnost a mohou nám tak nabídnout skutečně jedinečný herní titul. Je tedy jen na nich, jak dobře dokážou využít Tolkienův svět. Momentálně nám nezbývá nic jiného, než čekat.