Tt Games chtělo vytvořit hru na motivy trilogie The Hobbit

Tt Games chtělo vytvořit hru na motivy trilogie The Hobbit

24 června, 2020 0 Od Jiří Hora

Herní studio Traveller’s Tales Games alias Tt Games známe především díky jejich jedinečným hrám vytvořených z LEGO kostiček. Nicméně studio se chtělo vnořit i do tvorby daleko realističtějších ztvárnění bez legendární stavebnice. Zakladatel studia se nyní pochlubil tím, že chtěli vytočit akční adventuru na motivy filmové trilogie Hobit režiséra Petera Jacksona. Jak jistě víte, plán nevyšel, ale ze zcela jiných důvodů, než nejspíše tušíte. Jestli je na vině hra LEGO The Hobbit? Jistou roli v tom tento kousek hrát mohl, ale pěkně popořadě.

V onom roce 2008 studio Tt Games investovalo 1 milion dolarů do tvorby demoverze, která vycházela z první filmové trilogie Pán prstenů. Demo The Lord of the Rings obsahovalo čtyři kompletní úrovně, které nám ukazovali různé sekvence ze samotných filmů, tedy konkrétně toho prvního The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. Toto demo bylo prezentováno samotnému Peterovi Jacksonovi a mělo jej přesvědčit, aby se vývojáři mohli pustit do plnohodnotné hry podle trilogie The Hobbit. Jacksonovi i jeho kolegovi Guillermovi del Torovi se prezentována hra líbila a byli by hru posvětili, ale Warner Bros projekt neschválila, jelikož nechtěl aktuálně hru podle trilogie Hobit. Nejspíše proto, že chtěl, aby se studio raději věnovalo hře o stejné tématice, ale v Lego světě, který je jistým zdrojem příjmů.

Jak by akční adventura The Hobbit dopadla nevíme, každopádně na internetu se objevili záběry z vytvořeného milionového dema a musíme uznat, že to skutečně nevypadalo vůbec zle, že je možná skutečně škoda, že Traveller’s Tales nedostali šanci dokázat, že zvládnou i vyšší ligu tvorby video her.