Vetřelec se vedle pokračování Covenanta a seriálu dočká dalšího filmu

Vetřelec se vedle pokračování Covenanta a seriálu dočká dalšího filmu

7 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Jak se zdá, tak studio Disney chce vyždímat ze získaných značek společnosti 20th Fox Studios maximum. Mezi velmi důležité značky patří bezesporu série Vetřelec, či ve světě známá jako Alien. Právě tato značka se má v dohledné době rozšířit a to poměrně zásadně. Už nějakou dobu pracuje Ridley Scott na pokračování Alien: Covenant, tedy na finále své prequelové trilogie, o němž se myslelo, že je u ledu, ale práce dle samotného Scotta pokračují. Tento film ale nezůstane v osamocení. Vedle Scottova filmu byl nyní oznámen také druhý snímek, který má být spin-offem této série a nebude tedy přímo navazovat na žádný z filmů.

Zmíněný filmový počin bude režírovat talentovaný uruguayský filmař Fede Alvarez, který má za sebou úspěšné horory Lesní Duch z roku 2013 a oba díly Smrti ve tmě. Sám Alvarez má být velkým fanouškem Vetřelce a už v minulosti Scottovi poslal nějaké návrhy a zdá se, že ty nakonec dostali zelenou pro film jako takový. Sám Scott bude figurovat u tohoto filmu jako producent skrze svou společnost Scott Free. Dle předsedy 20th Century Studios se máme těšit na skvělý příběh s řadou postav a hororovou atmosférou, jenž jsme v rámci série ještě neviděli. 

No a nesmíme také zapomenout, že se Vetřelec dočká také hraného seriálu, podobně jako Predátor. Na seriálu dělá Noah Hawley, který stojí za seriálem Fargo. Seriál by se měl odehrávat ve stejné době jako Prometheus, což je trochu matoucí, jelikož pokud by seriál bral v potaz prequely, tak se o vznik vetřelců postaral Android David, ale je možné, že je seriál vynechá. Každopádně scénáře mají být dle všeho skvělé, tak uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí.