Vývojáři blíže představili Dead Space Remake

Vývojáři blíže představili Dead Space Remake

1 září, 2021 0 Od Jiří Hora

Studio EA Motive momentálně usilovně pracuje na jejich nejnovějším počinu, kterým je remake skvělé hororové hry Dead Space. Hra se nám do této chvíle představila pouze formou krátkého teaseeru. To se ale změnilo během včerejšího večera, kdy vývojáři uspořádali speciální stream, kde nám hru blíže představili. Máme tu tak spoustu informací, o které se s vámi rádi podělíme. Záznam celého streamu pak naleznete níže pod novinkou.

Dead Space remake nabídne v základu stejný příběh jako originál, v některých částech ale bude rozšířen, což sebou přináší i nové lokace, do nichž se na lodi Ishimura podíváme. Přechod mezi jednotlivými lokacemi na lodi bude kompletně bez načítacích obrazovek, čemuž pomáhají SSD disky nových konzolí. Hra tedy poběží na enginu Frostbite, což sebou přináší značně vylepšenou vizuální stránku, ostatně vývojáři se s námi podělili o srovnání mezi originálem a remakem. Nebudeme si nic nalhávat, hra vypadá podstatně lépe a rozdíl je tak více než-li znatelný. Na rozdíl od původní verze, bude postava Isaaca Clarka dabovaná a to Gunnerem Wrightem, který se o jeho hlas postaral v 2 a 3 díle. Nakonec byl představen soubojový systém, který byl upraven a nyní tak bude moci odstřelovat kusy masa od kostí, a nový systém peeling se postará o to, že končetina nemusí být odstřelena na první ránu. 

Dead Space Remake by měl vyjít v příštím roce na PC a konzole Xbox Series a Playstation 5. Přesné datum vydání zatím známo není.