Xbox Games Showcase – Highlights Report

Xbox Games Showcase – Highlights Report

24 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího večera společnost Microsoft uspořádala svou letošní hlavní prezentaci, na níž studia Xbox Game Studios představila většinu svých her. O velká oznámení rozhodně nebyla nouze a došlo i poměrně velká překvapení. K tomu všemu se nyní dostaneme v našem reportu, který sice nezahrnuje vše, co bylo během Showcase eventu představeno, ale i tak je rozhodně na co se těšit. Zaměřili jsme se na ta největší oznámení, k nimž během uplynulého večera došlo.

HALO Infinite
Už samotný start eventu začal pořádně z ostra. Došlo na avizovanou ukázku z kampaně HALO Infinite. V ní jsme se dočkali opravdu nadité gameplay ukázky, která nám konečně poskytla pohled na hru jako takovou a nutno říci, že hra vypadá skvěle. Do hlavní role se opět vrátil legendární Master Chief, který bude nyní čelit nové hrozbě v příběhu epických rozměrů. Těšit se nyní můžeme na větší otevřený svět, značně upravený gameplay a také grapling hook, s nímž hra dostane opět trochu nový rozměr. HALO Infinite bude navíc hra, která se bude postupem let vyvíjet a bude pravidelně dostávat rozšíření obsahující nový obsah pro kampaň, ale i multiplayer. Hra by měla být podporována po dobu minimálně 10 let. HALO Infinite vyjde na podzim pro PC, Xbox Series X a Xbox One.

State of Decay 3
Trochu nečekaně přišlo se svou hrou i studio Undead Labs. To nám formou traileru představilo nový díl ze série State of Decay. Trailer, jenž nás zavedl do zasněžené krajiny, vypadal skutečně skvěle a rozhodně o několik úrovní dále, než co ukázal druhý díl. Bohužel nebyly ke hře poskytnuty další informace. Hra je stále v poměrně rané fázi vývoje, ale je jisté, že State of Decay 3 vyjde pouze pro Xbox Series X a PC. Tedy vyjde nejspíše nejdříve v roce 2022.

Forza Motorsport
Ano, je to skutečností. Studio Turn 10 nám konečně představilo svou novou Forzu Motorsport, která se bude jmenovat jednoduše Forza Motorsport. Titul se nám ukázal v rámci prvního in-game traileru, který vypadal naprosto fantasticky a je zřejmé, že vývojáři spoustu času věnovali tvorbě nového ForzaTech Enginu a jak se zdá, práce se vydařila. Zklamáním však na druhou stranu je, že hra je stále v rané fázi vývoje a tak se jí letos již nedočkáme. Forza Motorsport vyjde pro PC a Xbox Series X a nabídne nativní rozlišení 4K a chod v 60fps.

Everwild
Hra Everwild od vývojářského studia Rare byla oznámena již během loňského roku, kde bylo oznámeno, že zamíří na PC a Xbox One. Včerejším dnem bylo potvrzeno, že hra vyjde i na Xbox Series X, což se dalo očekávat. Nicméně jsme se dočkali i nového traileru, který nás zavedl do nitra nádherně zpracovaného světa plného mýtů a legend, a slibujícího jedinečné herní zážitky. Everwild svou stylizací dosti připomíná hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a máme pocit, že nás čeká i skutečně něco zážitkem velice podobného. Snad tomu tak skutečně bude.

Avowed
Jednou z velkých událostí uplynulého večera bylo oznámení nové hry od studia Obsidian Entertainment. Tou hrou je akční first-person fantasy RPG, které nás dle první ukázky vezme do skutečně dech beroucího fantaskního světa. O tuto hru se stará ono hlavní jádro studia a jeho rukopis je už z ukázky zcela znatelný. Obsidian tak skutečně exkluzivně pro Xbox Series X připravuje velké RPG, na které se již nyní těšíme. Škoda jen snad, že nemáme o hře žádné další informace, snad se to brzy změní.

S.T.A.L.K.E.R. 2
Během včerejšího eventu se stalo něco skutečně nečekaného. Došlo totiž k plnohodnotnému představení hry S.T.A.L.K.E.R. 2. Tedy titulu v jehož uskutečnění už snad všichni dávno přestali doufat. Nicméně hra se jak se zdá těší zdárnému pokroku, který umožnil přechod z interního enginu na Unreal Engine a na podobě samotného je to skutečně znát. Trailer nás totiž zavedl do samotného nitra Zóny, která vznikla po druhém výbuchu v Cernobylské elektrárně roku 2006. Následkem toho se v Zóně objevila celá řada záhadných jevů a také nebezpečných mutantů. Vývojáři nám tímto trailerem chtěli dát možnost nasát atmosféru, jak sami říkají a myslím, že se jim to skutečně povedlo. Datum vydání hry zatím neznáme, ale je jisté, že S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde s časovou exkluzivitou na konzoli Xbox Series X.

FABLE
A překvapení stále neskončila. Konečně byla odhalena záhada kolem velkého open-world fantasy RPG tvořeného ve studiu Playground Games. Ano, je to pravda. Série FABLE se vrací a vypadá to, že nás bude po letech čekat něco skutečně velkého. Titul navíc ponese název pouze FABLE, tudíž jde o celý restart série. Hra se nám ukázla pomocí skutečně kouzelného pohádkového traileru, v němž nechyběl ani pro sérii tolik typický humor. FABLE vyjde exkluzivně pro Xbox Series X a Windows 10.

Senua’s Saga: Hellblade II
Nakonec nesmíme vynechat ani poslední oznámený titul studia Ninja Theory, kterým je úžasné vypadající titul Senua’s Saga: Hellblade II. O něm se vývojáři rozpovídali v rámci videodeníku, přičemž se v něm pochlubili, že prvního dílu se prodalo přes 3 a půl milionu kopií. Určitě zajímavou informací je, že hra bude zasazena na Island, tedy Zemi plnou mýtů a tajemství.