Xbox Series X nabídne v den vydání tisíce zpětně kompatibilních titulů

Xbox Series X nabídne v den vydání tisíce zpětně kompatibilních titulů

29 května, 2020 0 Od Jiří Hora

Pokud jde o novou konzolovou generaci, tak společnost Microsoft je k hráčům velmi vstřícná a ráda se dělí o nové detaily ohledně jejich chystané konzole Xbox Series X. Nyní se pro server Xbox Wire rozmluvil na konto výše zmíněné konzole programový manager Jason Ronald. Ten mluvil zejména o zpětné kompatibilitě Xbox Series X, který bude v tomto tématu tím nejlepším zařízením. Už v den vydání by měla nabídnou tisíce titulů z konzolí Xbox One, Xbox 360 a Xbox. Microsoft využil ke zpětné kompatibilitě novou technologii, která nebude hry spoustět pouze v jejich původní kvalitě, ale nabídne i podstatné zlepšení. Hry tak budou běžet ve vyšším rozlišení, lepším frameratem a také budou automaticky zahrnovat podporou HDR.

Ronald se vyjádřil takto: “Dokončili jsme testování s více než 100 tisíci odehranými hodinami, tisíce her už jsou tak už dnes hratelné na konzoli Xbox Series X, od blockbusterů po kultovní klasiky. Mnoho z nás v týmu Xbox hraje denně na konzoli Xbox Series X jako primární konzoli s naprosto bezproblémovým přepínáním mezi různými generacemi her. Strávili jsme přes 200 tisíc hodin tím, abychom se ujistili, že vaše knihovna her bude připravená na start konzule během letošní zimy.” 

Jason dále dodává: “Xbox Series X disponuje novou inovativní technologií HDR rekonstrukce, která automaticky přidá podporou HDR k hrám, které ji původně neměli. Tato technika je řízená samotnou platformou a dovoluje tak spuštění HDR s nulým dopadem na výkon hry, což nám umožnilo tuto technologii implementovat i do her z Xboxu 360 a prvního Xboxu, tedy do her, které vznikly ještě dlouho před touto technologií. Xbox Series X bude také disponovat vlastností zaručeně zdvojnásobit snímkování hry, což v praxi znamená že z 30 FPS poběží hra 60FPS a v případě her běžících 60FPS bude možné dosáhnout 120FPS.”