xDefiant bude propojen i s tituly mimo franchise Tom Clancy, to měl být také důvod pro odebrání jména slavného spisovatele

xDefiant bude propojen i s tituly mimo franchise Tom Clancy, to měl být také důvod pro odebrání jména slavného spisovatele

3 května, 2022 0 Od Jiří Hora

Free-2-play hra xDefiant byla původně propojena se jménem slavného spisovatele Toma Clancyho, ale během letošního roku došlo k odebrání tohoto jména ze zmíněné hry a také ke změně loga hry. Tento krok byl dle prvních informací učiněn na popud fanoušků, které neviděli ve hře jedinou spojitost s knihami slavného autora, snad kromě toho, že hra měla obsahovat skupiny/jednotky z jiných her právě se známkou Toma Clancyho jako jsou Wolves z Ghost Recon, Echelon ze Splinter Cell, či Outcasts z The Division.

Dle Toma Hendersona, o němž je poslední dobou velmi slyšet, bylo důvodů k odebrání spisovatelova jména z názvu hry více. Ubisoft se totiž měl rozhodnout, že do hry implementuje různá uskupení z dalších her ze svého portfólia. Henderson momentálně zmiňuje hackerskou skupinu DedSec, která není součástí značky Tom Clancy. Vývojářům to dává do rukou rozhodně více prostoru ke kreativitě. Ostatně dle známého insidera v aktuální verzi hry narostl počet herních map a to o pět. Ve hře budou dva typy map – lineární a arény. V rámci aren měly přibýt mapy Arena, Dumbo a Nudleplex a v rámci lineárních pak Coney Island a Daytona.

Tato změna samotné hře nejspíše neuškodí, spíše bude mít opačný efekt. Ostatně těžko soudit hru, kterou jsme ještě neměli možnost otestovat. Nicméně Henderson mluví o tom, že by hra měla být nyní ve fázi Beta, takže bychom se snad brzy mohli dočkat veřejného testu. Samotné xDefiant by pak mohlo vyjít koncem roku na PC a konzole Xbox a Playstation. Níže se můžete podívat na gameplay video jednoho z testů.