Alien Blackout oficiálně oznámen, jde však o mobilní hru

Alien Blackout oficiálně oznámen, jde však o mobilní hru

7 ledna, 2019 0 Od Jiří Hora

Není tomu ani den, co jsme vás informovali o tom, že nás oficiální twitter série Alien láká na neoznámenou hru, kterou by měl být Alien Blackout. Náznaky navíc nasvědčovali tomu, že by mělo jít o pokračování skvělého Alien Isolation. Spekulacím je konec. Alien Blackout je skutečností a opravdu jde o volné pokračování hry Alien Isolation od Creative Assembly a hlavní hrdinou bude opět Amanda Ripleyová. Bohužel to není ta hra, na kterou jsme všichni čekali.

Nový herní Vetřelec totiž vůbec nemíří na hlavní platformy, ale na mobilní zařízení. Tento rok si tedy můžeme přidat první zářez do pažby zklamání. Tím, tedy nechceme tvrdit, že by mobilní Alien musel být na daných zařízeních propadák, to si vůbec netroufáme říci. Na druhou stranu vás hned můžeme uklidnit s tím, že Alien Blackout není hrou, na které děla několikrát zmiňované studio Cold Iron. Toto studio stále dělá na velké tří áčkové hře z universa tohoto nelítostného xenomorfa, ale na její odhalení si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Je možné, že aktuální mobilní titul má být předkrmem před hlavním chodem  v podobě oné připravované akční hry.

Ale zpět k mobilní hře. Tu budou mít na svědomí rovnou tři studia mezi nimiž je FoxNext Games, Rival Games a D3 Go!. Poslední zmiňované studio má na kontě již nějaké ty mobilní kousky jako například Marvel Puzzle Quest. Mobilní hra však bude stále spoléhat na prvek hororu a nejspíše i first person camery, do které však budou namíchány další prvky hlavně strategického uvažování, jelikož Amandiným úkolem bude zachránit posádku vesmírné stanice společnosti Weyland-Yutani. Také by mělo dosti záležet na našich volbách ve hře, jelikož jakýkoliv neúspěch bude mít permanentní následky. Vlastně to pro mobilní hru nezná vůbec zle, ale my si přeci jen počkáme na hlavní chod.

Oficiální trailer na Alien Blackout