ARK II je časovou exkluzivitou konzolí Xbox Series + nové informace

ARK II je časovou exkluzivitou konzolí Xbox Series + nové informace

15 prosince, 2020 0 Od Jiří Hora

K velkému překvapení všech jsme se během minulého pátku dočkali oznámení nového dílu survival MMO RPG jménem ARK: Survival Evolved. Za hrou opět stojí studio Wildcard a má jít o pravý nextgen online zážitek. Je pochopitelné, že oznámení zvedlo mezi hráči také vlnu nevole, jelikož ani jedna z předchozích her studia na tom není tak, aby si vývojáři mohli dovolit odejít k dalšímu projektu. Rozhořčení hráčů je tedy zcela na místě. Je však nutné skutečnost ARK II přijmout, jelikož projekt již nikdo kvůli starším titulům odkládat nebude.

My se nyní dozvěděli skrze oficiální stránku Xboxu, že ARK II zamíří na konzole Xbox Series X a Xbox Series S už v roce 2022 a to s časovou exkluzivitou. Jak dlouhá tato exkluzivita bude není jasné, ale je pravděpodobné, že potrvá minimálně jeden rok. Vzhledem k tomu, že něco podobného tu bylo už v případě prvního dílu, tak nejde o žádné velké překvapení.  ARK II nás vyšle do nového nelítostného světa, kde budeme muset čelit celé řadě nebezpečí, ať už z řad různých kmenů, mimozemských tvorů, či inteligentních dinosaurů. To vše a mnohem více nás čeká na nehostinné a tajemstvím opředené planetě.

Jak už bylo oznámeno v původní novince po The Game Awards, tak ve hře se objeví také herec Vin Diesel, který se zde zhostí role náčelníka jménem Santiago. To ale není vše, Vin Diesel se totiž na druhém díle podílí také jako výkonný producent, jenž má s hrou skutečně značné zkušenosti. Sám na sebe prozradil, že v původním ARK: Survival Evolved strávil více než 1000 hodin čistého času.