Assassin’s Creed: Valhalla se ukazuje v gameplay záběrech a má datum vydání

Assassin’s Creed: Valhalla se ukazuje v gameplay záběrech a má datum vydání

13 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Sliboval nám to už květnový Inside Xbox, ale až nyní během Ubisoft Foreward se tak skutečně stalo. Assassin’s Creed: Valhalla je bezesporu jedním z největších titulů tohoto roku a francouzská společnost Ubisoft do něj hodně vkládá. Ostatně první trailery jasně ukazovaly, že Invaze Vikingů do Severovýchodní Anglie bude přesně trefou do černého, ale CGI vám o samotném zpracování hry nic neřekne. Naštěstí jsme se jich během včerejšího večera konečně dočkali a to rovnou ve dvou dávkách. Nejdříve nám Phil Spencer uvedl gameplay trailer, který nám ukázal, jak se bude hrát za ženskou verzi Eivora a to v dosti názorném sestřihu.

Krátce po skončení Ubisoft Foreward to ale bylo daleko zajímavější. Assassin’s Creed: Valhalla se nám ukázalo rovnou v celých třiceti minutách, které nám demonstrovaly všechny důležité aspekty hry. Je potěšující, že když se ocitáme v době 9. století našeho letopočtu, tedy skutečně surové době, tak soubojový systém již nezahrnuje pouze cákaní krve, ale konečně je možné i odseknout jednotlivé části těla. Přístup k soubojům bude také trochu odlišný, jelikož ve hře narazíme na podstatě různorodější sebranky nepřátel, které budou stejně jako vy disponovat unikátními schopnostmi. Velice mě potěšilo, že se opět budeme moci skrývat ve skupinkách lidí, či se maskovat pod jiné běžné činnosti, které na nás nebudou upozorňovat, když chceme být ve skrytu.

Ačkoliv je zřejmé, že hra bude po stránce hratelnosti stát na základech posledního vydaného AC Odyssey, tak o nějaké ty svěží prvky určitě nepřijdeme. Ty vycházejí hlavně z úpravy samotné postavy, jenž bude daleko rozmanitější, ale i z výše uvedených návrátivších se elementů původní série. Z gameplay ukázek na mě ale nejvíce dýchnul samotný svět, který zde ještě neměl obdoby a už nyní se nemohu dočkat, až se po jeho krajích budu moci procházet a to během různých ročních období. Assassin’s Creed: Valhalla vyjde už 17. listopadu na PC, Xbox One, Xbox Series X, Playstation 4, Playstation 5 a Google Stadia. Přičemž nákupem jedné z verzí pro konzole od Sony, či Microsoftu, získáte přístup i k té druhé.

Náhledový gameplay trailer

30 minut záběrů z hraní