České studio FiolaSoft představilo akční hru MATCHO

České studio FiolaSoft představilo akční hru MATCHO

31 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Už je to několik let nazpět, co nám české studio FiolaSoft dalo do rukou neskutečně skvělou hardcore plošinovku Blackhole, jenž jsme žrali každým jejím pixelem. Studio už nějakou dobu pracuje na svém dalším projektu s názvem MATCHO, jenž nám byl konečně blíže představen a vypadá to, že se máme opět na co těšit. Hra je momentálně vyvíjena pro PC a měla by vyjít v letošním roce, ale tvůrci mají v plánu hru vydat také na konzolích Xbox Series a Playstation 5, přičemž chtějí hru vydat na všech platformách současně. Je tedy možné, že dojde k odkladu na roku 2023, ale o tom nás vývojáři hodlají informovat, pokud se tak bude moci stát.

„Vypravte se, společně s Maxem a jeho přáteli, na epické dobrodružství, při kterém se pokusí společně zastavit mysteriózní mimozemskou invazi, zachránit Zemi a nalézt lék pro zvláštní nemoc, která hlavního hrdinu trápí.

Bojujte v akčních arénách, jak nikdy předtím a prozkoumejte obrovské mapy – to vše v ohromující grafice a s šíleným arzenálem schopností, včetně svobodného pohybového parkour systému.

Představujeme Match-3 FPS – unikátní kombinaci žánrů, která zahrnuje frenetickou střelbu se strategií a nutností se umět rychle rozhodovat. Prozkoumejte příběhové kapitoly ve kterých rozhodnete o osudu Maxe a celého světa.

Jedná se o plnohodnotnou nezávislou videohru, kterou s láskou vyvíjí malá skupina přátel a vývojářů z Česka. MATCHO sice tvoříme s omezenými prostředky, ale designová rozhodnutí činíme bez kompromisů. Je to FPS, kterou jsme si vždycky chtěli hrát. A už se nemůžeme dočkat na chvíli, kdy se dostane do rukou Vám.

Můžeme vám slíbit, že projdete řadou vzrušujících plošinovkových úseků, budete řešit chytré hádanky a promluvíte si s mnoha sympatickými postavami. MATCHO je naše vlastní pojetí moderního superhrdinského příběhu s dechberoucím stylizovaným vizuálním zpracováním, které pohání Unreal Engine 4.“ stojí v popisku hry na oficiální stránce PlayMatcho.com, kde se o hře můžete dozvědět ještě daleko více. My držíme Fiolovi a spol palce, ať se to i tentokrát podaří. Nápad mají opět originální a zajímavý a nemůžeme se dočkat, až si budeme hru moci vyzkoušet.