Cyberpunk 2077 byl oficiálně stažen z Playstation Store

Cyberpunk 2077 byl oficiálně stažen z Playstation Store

18 prosince, 2020 0 Od Jiří Hora

Pro mnohé mistrovské dílo, pro jiné nepředstavitelné zklamání. I takto bychom mohli definovat novou hru polského studia CD Projekt RED, jíž je scifi open-world rpg Cyberpunk 2077. Tento titul skutečně rozdělil hráče na dva tábory. Zatím co jeden je nadšen a je tvořen zejména majiteli výkonných PC, ten druhý zuří, jelikož je hra z jejich strany nehratelná. Zde se pak bavíme zejména o majitelích konzolí minulé generace konzolí. Na nichž hra stručně řečeno nedosahuje kýžené kvality. Došlo to tak daleko, že vývojáři nabídli refundace, na což nepříliš kladně reagovala Sony, který odmítla peníze vracet. Nyní se však ukázalo, že šlo jen o důkladné přehodnocení stanoviska.

Sony na svých oficiálních stránkách totiž oznámila dosti zásadní věc, která se týká právě aktuální kauzy kolem hry Cybepunk 2077. Společnost se totiž rozhodla, že s okamžitou platností je hra stažena z oficiálního Playstation Store a její návrat lze očekávat až s dodáním náležitých oprav, které umožní bezproblémové hraní. Dle vývojářů by situace mohla trvat dost možná až do února 2021, kdyby se nepodařilo posledním letošním patchem hru náležitě opravit. Cyberpunk 2077 si digitální cestou nepořídíte jak na PS4, tak na PS5, kde je situace s hrou trochu odlišná.

Sony dále nabízí všem hráčům plnou náhradu, tedy plnou refundaci za hru těm, kteří si ji skrze Playstation Store pořídili. Je třeba jen o refundaci požádat skrze podporu Playstationu na následujícím ODKAZU. Pokud jste majitelem Playstation 5 a toužíte si hru přeci jen zahrát, pak je vaší jedinou šancí pravděpodobně fyzická kopie hry, která stále dostupná je. Nicméně se to netýká těch, kteří disponují Digitalní verzí konzole. Doufejme, že se situace brzy zlepší. My na naší recenzi skutečně usilovně pracujeme, abychom na ní měli co nejkomplexnejší názor.