Deskovka The Last of Us: Escape the Dark odstartovala kampaň na Kickstarteru

Deskovka The Last of Us: Escape the Dark odstartovala kampaň na Kickstarteru

11 listopadu, 2022 0 Od Adam Šindler

Po nedávném zveřejnění data vydání seriálu The Last of Us, zde pro vás máme další novinku ze světa této velice známé hry. Na kickstarteru se totiž objevila nová kampaň na motivy této světoznámé hry. (https://www.kickstarter.com/projects/themeborne/the-last-of-us-escape-the-dark). Hru si budete moct zahrát sólo nebo kooperativně až v 5 hráčích. Na výběr budete mít z Joela, Ellie, Tess, Billa, Tommyho a Marlene. Jako skupina přeživších si budete psát svůj vlastní příběh v otevřeném světě. Svou cestu začnete opuštěné karanténní zóně a pokusíte se dostat do Jacksonu do dvanáctého dne a udržet celou skupinu naživu. 

Na výběr máte ze dvou pledgů. Prvním je standartní edice, která s dopravou k nám vyjde okolo 2400 Kč. Na výběr je ale i sběratelská edice, kde máte žetony hráčů z standartní edice nahrazeny plastovými figurkami. Dále obdržíte 30 miniatur nahrazující žetony ohrožení, ale i dvojité hráčské desky a ukládají prostor na kostky z tvrdého plastu. Cena je ale u této edice o něco vyšší a s poštovným vyjde na zhruba na 3500 Kč. Podle informací tvůrců z jednoho z komentářů nebude hra obsahovat stretch goals, máte možnost si ale dokoupit hrací podložku za zhruba 700 Kč a obaly na malé karty (40ks za 85Kč) a na velké karty (70ks za 140Kč).

Hry bychom se měli dočkat, podle informací, v prosinci příštího roku. Hra cílí především na fanoušky digitální předlohy, kterých není mezi námi hráči málo. Osobně se mi hra líbí, tak snad nedopadne jako desková hra Kingdom Come: Deliverance a příští rok v tomto čase budou na její doručení netrpělivě čekat všichni, kteří se rozhodli hru podpořit.