Future Games Show: Spring – Souhrn novinek

Future Games Show: Spring – Souhrn novinek

26 března, 2021 0 Od Jiří Hora

Ačkoliv nákaza Covid-19 nadále sužuje svět, tak herní průmysl i nadále vzkvétá, byť i zde se to neobešlo bez následků. Oblíbené herní konference a veletrhy se totiž nekonají prezenčně jak jsme byli zvyklý, ale formou online prezentací/Showcase. Jedná taková proběhla právě nyní a jednalo se o Jarní Showcase v rámci Future Games Show, který s sebou přinesl spoustu zajímavých novinek. Tyto skvělé zprávy z herního světa jsme vám tradičně shrnuli do jednoho článku.

První gameplay záběry ze hry The Lord of the Rings: Gollum

Vývojáři ze studia Daedalic Entertainment už delší dobu pracují na své unikátní hře z světa britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Řeč je o hře The Lord of the Rings: Gollum, která byla bohužel odložena z letošního roku na ten příští. To ale nebrání vývojářům, aby nás sem tam potěšili nějakou tou novinkou. Hra se samozřejmě zaměří na Golluma, tedy Smeagola a jeho transformaci ve stvoření posedlé prstenem moci. O hře už tedy máme nějaký obrázek, ale tak nějak jsme ji chtěli vidět v pohybu. To se v rámci Future Games Show povedlo a vy se nyní můžete podívat na první gameplay trailer, z nějž hra rozhodně nepůsobí k zahození.

Oznámena epizodické adventura Arctic Awakening

V rámci podobné akce jakou je FGS nemůžeme postrádat ani nějaká ta zbrusu nová oznámení. O jedno takové se postarali vývojáři z Goldfire Games. Ti nám představili svou epizodickou adventuru Arctic Awakening, která v sobě bude snoubit klasické prvky dobrodružných her s těmi survival. Vše se bude odehrávat v roce 2062 v otevřeném světě a jeho mrazivé podobě. Hlavním hrdinou je pilot námořnictva Kai, který zde ztroskotá. Na první pohled opuštěná země, ale skrývá řadu tajemství. Hra by mohla vyjít na PC a zatím neupřesněné konzole v příštím roce.

Returnal se připomněl novou prezentací

Nejnovější počin herního studia Housemarque se konečně dostal do statusu Gold a je tak připraven k samotnému vydání, které proběhne koncem dubna. Řeč je samozřejmě o hře Returnal. Tento důležitý jarní počin konzole Playstation 5 nechyběl ani na Future Games Show, přičemž se zde ukázal v plnohodnotné prezentaci. Ta zahrnovala jak nové záběry z hraní, tak i komentáře vývojářů. Ve hře se zhostíme Selene, která musí přežít na nehostinné planetě skrývající pradávné tajemství.

Quantum Error se ukázalo v novém gameplay videu

Studio TeamKill Media na konci loňského roku odložili svůj nadějně vypadající titul s názvem Quantum Error s tom, že potřebují více času na dokončení. Následně však oznámili, že vedle původně plánovaných platforem vyjde hra také na Xbox Series X a S. Titul by měl momentálně cílit na tento rok, přičemž se máme dočkat akčního hororu, který by měl nabídnout atmosféru podobnou Dead Space. Díky Future Games Show máme možnost vidět zase nový kousek hry a to díky nově prezentovaným gameplay záběrům. Hra skutečně zatím nevypadá vůbec špatně. Tak držme pěsti.

Back 4 Blood se ukazuje v akci

Duchovní nástupce legendárního Left4Dead v podání hry Back4Blood také nemohl chybět na letošním jarním FGS. Ačkoliv jsme se nyní dozvěděli, že se hra odkládá na říjen letošního roku, vývojáři se rozhodli, že nám prodloužené čekání zkrátí novým gameplay videem. To už jsme separátně ukázali v příslušné novince o odkladu hry, ale vzhledem k tomu, že se na hru těšíme a doufáme, že se povede. Mrkněte se na něj ještě jednou a nebo vícekrát. To už necháme na vás.

Survival hra Green Hell vyjde v létě na konzolích

Vývojáři ze studia Creepy se rozhodli na letošním jarním eventu oznámit konzolovou verzi jejich survival open world záležitosti s názvem Green Hell. V této hře se ocitáme uprostřed amazonského deštného pralesa, bez jídla a bez vybavení. Naším cílem je najít cestu pryč a přežít v tomto nehostinném prostředí, v němž na nás čeká neznámé nebezpečí. Postavit se budeme muset nejen nebezpečným zvířatům, ale i hladu, či tropickým nemocem. Ve všem se musíme spolehnout pouze na sebe. Pomoc z civilizace nepřijde. Green Hell má vyjít na konzole Playstation a Xbox už během léta.

Oddworld: Soulstorm připomněl blížící se vydání novými záběry

Vývojáři ze studia Oddworld Inhabitants se na FGS ukázali s novou gameplay ukázkou jejich blížící se hry Oddworld: Soulstorm, jenž míří na konzole Playstation 5, Playstation 4 a PC. Tato ukázka má jednoduché poslání nalákat na vydání hry, které doslova klepe na dveře. Pro vývojáře je tato hra jejich nejambicióznějším projektem, zároveň se ale rozhodli, že ji dají zcela zdarma všem předplatitelům Playstation Plus na konzoli Playstation 5. Oddworld: Soulstorm je remakem původní verze s názvem Oddworld: Abe’s Exodus z roku 1998.