Pár dní zpátky vývojáři z Halo Studios na oficiálním webu Halo Waypoint uvedli, že pro hraní lokální kooperace ve split-screenu na PlayStationu 5 bude potřeba předplatné PlayStation Plus. Tato informace okamžitě vyvolala velké pobouření, a na sociálních sítích začali hráči vinit jak Microsoft, tak Sony z dalšího zpoplatňování lokálních režimů.
O víkendu však studio vše uvedlo na pravou míru a na sociální síti X upřesnilo, že šlo o chybu – pro lokální split-screen kooperaci v Halo: Campaign Evolved na PS5 nakonec předplatné PlayStation Plus potřeba nebude. Hráči si tedy budou moci na jedné konzoli zahrát společně bez nutnosti dalšího placeného členství.
Určité omezení nicméně zůstává. Stejně jako u některých dřívějších her, například Forza Horizon 5, bude nutné mít PlayStation Network účet spárovaný s účtem Microsoftu. Bez tohoto propojení se do hry nepřihlásíte. Doufejme, že jde o poslední kontroverzi kolem vydání – Halo: Campaign Evolved vyjde 28. července pro PC i konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.
