Jak začít s For Honor a na jakém zařízení ho nejlépe hrát?

Jak začít s For Honor a na jakém zařízení ho nejlépe hrát?

29 září, 2022 0 Od Jiří Hora

Slyšíte ten cinkot mečů a ryk bitevní vřavy? Pokud máte rádi středověk a vždycky vás fascinovali zkušení šermíři a bitvy, ve kterých jde především o skill bojovníků, máme tu něco pro vás. Staňte se rytířem a vychutnejte si skvěle propracovaný soubojový systém ve For Honor

Rytířskost je ctnost, kterou abyste dnes pohledali. Čest, odhodlání, odvaha, věrnost a skvělé bojové schopnosti – to vše můžete (a vlastně musíte) prožít v akční středověké bojové hře For Honor. Jak ale s touto vymakanou soubojovkou začít, aby vám z toho nepraskla hlava a klávesnice neletěla z okna? Pojďme se na to podívat.

Tip: Pořiďte si For Honor, vyberte si postavu, výzbroj i brnění a vrhněte se na stovky nepřátel.

Na čem hrát For Honor?

Skvělé je, že je hra dostupná pro PC, Xbox One i PS4. Pokud ale doma máte více herních zařízení, můžete čelit dilematu, pro které z nich si For Honor pořídit.

Ať už se For Honor rozhodnete rozjet na čemkoliv, „must have“ je dobré internetové připojení, bez toho to zkrátka nepůjde. Protože jakmile se, byť jen na chvíli ocitnete offline, hra se přeruší a vy přijdete o celý rozehraný souboj (což vás může dost dopálit). Takže pokud chcete plynulý a nepřerušovaný herní zážitek, jako první je důležitý stabilní internet. 

Důležité je také, že For Honor je hra primárně navržená pro hraní pomocí ovladače (tedy hraní gamepadem). Na PC ji pomocí klávesnice a myši určitě můžete hrát také, ale podle hráčů je to výrazně obtížnější. Na gamepadu je hraní mnohem intuitivnější (ten můžete samozřejmě připojit i k PC), zatímco naučit se klávesové ovládání vám asi zabere více času. Při hraní For Honor na Xbox One nebo PS4 máte vystaráno, prostě hrajete. V případě, že chcete rozjet For Honor na PC, dejte klávesnici raději stranou a také připojte ovladač (třeba Steam Controller).

Jak s For Honor začít?

Jako první určitě doporučujeme hrát proti počítači, pokud rovnou naskočíte do hry více hráčů, budete jen totálně zmatení a frustrovaní. Začněte tedy Příběhovým režimem, kde se naučíte pracovat s velmi propracovaným (jinými slovy trochu náročnějším) soubojovým systémem, pochopíte příběh a seznámíte se s postavami. Jako tutoriál funguje Příběhový režim skvěle. 

Pokud chcete mít jistotu, že své spoluhráče totálně nepotopíte, můžete se ještě pustit do Výcviku v podobě Učednických a Válečnických zkoušek a Cvičné arény. Až teprve ve chvíli, kdy budete mít vycvičenou svalovou paměť a nebudete zběsile tápat po tom správném tlačítku, se pusťte do multiplayeru. Ten můžete hrát také pouze proti botům, ale mnohem lepší herní zážitek je pochopitelně s reálnými hráči. Vybrat si můžete ze singleplayeru i multiplayeru (1v1, 2v2, 4v4).

I když aby to neznělo, že je těžké především samotné ovládání, hra je unikátní i v možnostech jednotlivých útoků – vést je můžete různými směry a v různých úhlech – je tedy důležité i rychle zhodnotit situaci, mít dobrou taktiku a umět číst soupeře. Nejedná se jen o bezhlavé klikání, ale promyšlený souboj (tedy, záleží na tom, jak moc se vám zrovna chce myslet). 

Postavy, které jsou pro začátek ideální a pomůžou vám se s hrou sžít, jsou: Oroči, Nájezdník a Dobyvatel. Každá z frakcí a postav má samozřejmě mnohá pro i proti a časem si vytipujete tu, se kterou se vám bude hrát nejlépe. Ty výše zmíněné vám ale pomůžou si pro začátek vše dobře osahat.