Lords of the Fallen 2 je nejambicióznějším projektem CI Games

Lords of the Fallen 2 je nejambicióznějším projektem CI Games

11 ledna, 2021 2 Od Jiří Hora

Žánr hardcore akčních RPG je neustále na vzestupu a těší se stále obrovské popularitě. Toto šílenství původně odstartovalo studio From Software s jejich Souls sérií, která přinesla zcela nový pohled na žánr role-play game. Hry se vyznačovaly svou nekompromisní obtížností, kterou si hráči nakonec nesmírně oblíbili, jelikož jde o žánr, který se vymyká současným standartům – tedy hra vám zadarmo nic nedá. Během let jsme se tak dočkali lepší a horších klonů, přičemž do první kategorie můžeme jednoznačně zahrnout hru Lords of the Fallen od studia Deck 13.

Hra zaznamenala mezi hráči solidní úspěch a tak mateřská společnost CI Games rozhodla, že chce pokračování. Na něm se však již studio Deck 13 nemohlo podílet, vzhledem k vývoji série The Surge, která rovněž v tomto žánru patří k tomu nejlepšímu. Vývoj Lords of the Fallen 2 byl nesmírně komplikovaný, což vedlo k několika restartům a také změnám studií. Nakonec se CI Games rozhodlo, že se do vývoje pustí nové interní studio HexWorks. To se s námi nyní podělilo o několik nových informací, přičemž jsme dostali k nahlédnutí i oficiální logo hry, které naleznete pod novinkou.

Lords of the Fallen 2 je vyvíjeno pouze na PC a konzole nové generace tedy Xbox Series a Playstation 5, přičemž s vydáním se počítá na příští rok, tedy 2022. Ředitel CI Games, Marek Tyminski, nám také sdělil, že jde o nejambicioznější projekt v dějinách společnosti, který má posunout sérii blíže k temnému fantasy, jenž nám kromě nového příběhu přinese také kompletně přepracovaný soubojový systém. My nyní musíme jen doufat, že jde vývoj skutečně konečně podle plánu a že se snad v letošním roce dočkáme třeba i nějaké té ukázky.