Oznámena realtime strategie COVID: The Outbreak

Oznámena realtime strategie COVID: The Outbreak

4 května, 2020 0 Od Jiří Hora

Pokud ještě pamatujete, tak na začátku současné krize SARS-CoV-2 byla na vzestupu hra Plague Inc., kde se musíte vypořádávat s různými nemocemi a řada hráčů, zejména v Číně si ji začala stahovat a snažit se v ní simulovat šíření současné pandemie. Hra byla následně zablokována, jelikož její výsledky brala spousta lidí až moc vážně. Nyní se ale zdá, že jiná hra půjde s kůží na trh a bude zaměřena skutečná a pouze na současnou pandemii koronaviru s tím, že pětina veškerých zisků za úvodní měsíc prodeje půjde na příslušné charitativní organizace. Tou hrou je COVID: The Outbreak od vývojářského studia Jujubee.

Ve hře se chopíme role organizace, která se musí vypořádat s celosvětovou pandemií, přičemž bude v našich rukou to, jak se k celé situaci postavíme. Na nás tak bude vydávání různých vyhlášek, rozdělování zdrojů, rozvíjení různých projektů, včetně výzkumu vakcíny a také stavba potřebných budov. O výsledku bude rozhodovat celá řada faktorů včetně toho, jak rychle dokážete jednat. Hra COVID: The Outbreak má dát hráčům také informace o tom, jak se chovat v případě takové pandemie a jak nejlépe ochránit sebe, své blízké a také ostatní ve vašem okolí. Celá hra je založena na reálných datech poskytovaných World Health Organization (WHO), různých průzkumů a výpovědí odborníků.

Myslím, že tato hra dá všem šanci ukázat, jak by se právě oni chovali, kdyby měli takovou situaci řešit a k jakým restricím by sáhli, aby šíření zastavili. Vývojáři na konto hry ještě sami řekli následující: „Chtěli bychom oznámit, že 20% veškerých čistých výdělků ze hry za období květen – červen 2020 bude darováno Koalici pro inovace připravenosti na epidemii (CEPI) a řadě dalším charitativním organizacím pro boj proti důsledkům koronaviru.“ COVID: The Outbreak vyjde 29. května na PC skrze platformu Steam. Předobjednávat můžete již nyní.