Oznámeny nové hry zasazené do Fortnite – LEGO Fortnite, Fortnite Festival a Rocket Racing

Oznámeny nové hry zasazené do Fortnite – LEGO Fortnite, Fortnite Festival a Rocket Racing

4 prosince, 2023 0 Od Jiří Hora

Během uplynulého víkendu se hra Fortnite rozloučila s další kapitolou, přičemž rovnou odstartovala další. Ta ale nebude úplně obyčejná, jelikož se Fortnite rozšíří rovnou o tři hry. Ano, slyšíte správně o tři hry uvnitř hry. Oznámeny tak byly kousky LEGO Fortnite, Rocket Racing a Fortnite Festival. Jak se zdá, tak původní Fortnite se stane jakýmsi HUBem, z něhož si budeme vybírat různé hry.

„LEGO Fortnite je ultimátní LEGO survival dobrodružství. Představuje rozsáhlé otevřené světy, kde se střetává kouzlo stavění z Lega a Fortnite. Hra je navržena tak, aby si ji mohli společně užít hráči všech věkových kategorií, a podpoří kreativitu, experimentování a spolupráci.“ stojí v popisu hry LEGO Fortnite, která dorazí do hry už 7. prosince. Přičemž tento kousek bude předzvěstí větší spolupráce mezi LEGO a Epic Games.

Rocket Racing je nadzvuková arkádová závodní hra, ve které hráči driftují, létají a dávají si boosty s přáteli na stále se rozšiřujícím výběru tratí. Hra Rocket Racing je ve vývoji ve studiu Psyonix, vizionářském týmu stojícím za hrou Rocket League. Rocket Racing bude k dispozici 8. prosince 2023 ve hře Fortnite.“ stojí v oznámení tvůrců. Epic Games podniklo skutečně velký krok, zvláště ve spojení se zmíněným studiem Psyonix. Uvidíme, jestli se jim podaří vytvořit další obří hit.

Nakonec tu máme jednu hudební záležitost, za níž stojí autoři ze studia Harmonix, kteří mají na svědomí hry ze série Rock Band pro Activision. Tou hrou je Fortnite Festival, kde budeme moci účinkovat s přáteli v kapele, či jako solový zpěvák/zpěvačka a hrát své oblíbené hity. Datum vydání by mělo být 9. prosince.