Představen režim Career pro DiRT 5

Představen režim Career pro DiRT 5

9 června, 2020 0 Od Jiří Hora

Během květnového Inside Xbox nám herní společnost Codemasters představila nejnovější díl z offroadové série DiRT, přičemž se máme těšit na rychlé adrenalinové závody na různých kontinentech a povrchách v provedení, jaké ti ještě nebylo. Hra slibuje zejména zajímavý režim Kariéry, ale také eventy a multiplayer zahrnující nečekaně i režim splitscreen. Upřímně mě trailer k novému DiRT 5 solidně navnadil a měl jsem pocit, jako bych koukal na podstatně lepší Gravel, jenž před pár lety vydala společnost Milestone. DiRT 5 se ale rozhodně zdá být svou úrovní někde zcela diametrálně jinde.

Nyní nám vývojáři z Codemasters náležitě přiblížili jejich režim Kariéry. Ten se bude skládat z pěti velkých kapitol, přičemž každá z nich nabídne několik eventů v posloupnosti, která vás postupně dovede až k velkému finále. Eventů bude na výběr skutečně velké množství a bude jen na vás, do kterých se pustíte, abyste si zpřístupnili ono finále. Za každý splněný event budete získávat jakási razítka, která budete potřebovat právě k odemčení finálních závodů. Čím lépe se umístíte, tím rychleji se k tomuto šampionátu dostanete. Vývojáři také zmiňují sponzory, kteří vás budou kariérou provázet. Vybrat si budete moci z 20 skutečných značek, které budete následně zastupovat a získávat nějaké ty odměny. Ačkoliv budete moci kdykoliv podepsat s jiným sponzorem, tak vývojáři upozorňují, že čím delší spolupráce bude, tím lepší budou odměny.

V úvodu jsme zmínil, že hra bude podporovat splitscreen, ten je v DiRT 5 i velmi speciální, jelikož vývojáři jej dokázali implementovat i do samotné Kariéry. Jde o takzvaný Drop-In Deal a budou se jej moci zúčastnit až čtyři hráči najednou, kteří v daný moment zastoupí jezdce řízené umělou inteligencí, ty ve hře sice chybět nebudou, ale reální hráči vám proti nim mohou být ku prospěchu, což pro vás může znamenat odměny od sponzorů. Nakonec to završíme tím, že eventů, potažmo šampionátů v rámci kariéry bude na 130 a projedeme se doslova celým světem, abychom sledovali rivalitu mezi jezdci ztvárněnými Nolanem Northem a Troyem Bakerem. DiRT 5 vyjde během října pro PC, Xbox One a Playstation 4, přičemž hra bude dostupná i na Xbox Series X a Playstation 5.