Ridley Scott dělá na scénáři pro dalšího Vetřelce

Film Alien, u nás známí jako Vetřelec, v minulém týdnu slavil 40. narozeniny. Alien se stal v roce 1979 ikonou scifi hororu a zůstal jí až do současnosti. Za filmem s tímto slavným xenomorfem stojí režisér a scénárista Ridley Scott, který tímto vytvořil celé universum. V roce 2012 se pak Scott vrhl na tvorbu prequelové trilogie, která započala snímkem Prometheus a následně v roce 2017 pokračovala snímkem Alien: Covenant. Snímek Alien Covenant přitom mezi fanoušky vzbudil spoustu vášní, jelikož jedni jej milovali a druzí nesnášeli. Načež je pravdou, že zejména závěr filmu dosti kopíroval původní film z roku 1979.

Jelikoz Ridley Scott zamýšlel tyto filmy jako trilogii není proto divu, že už pomalu chystá scénář pro závěrečný díl. Film by chtěl pochopitelně sám i natočit a režírovat. Filmová licence Alien však není majetkem samotného Scotta a jeho produkční společnosti, ale majetkem společnosti 20th Century Fox, která již nyní patří Disney. Disney sice v úvodu řeklo, že chce ponechat Rkovou produkci Foxu, ale z prvních dvou dílů prequelové série rozhodně hity nebyly, tudíž je možné, že se nakonec závěru prequelové trilogie nedočkáme. Já si na druhou stranu říkám, že by to byla škoda. Osobně nesnáším nedokončené série. Pokud měla být trilogie zatrhnuta, tak se tak mělo stát už po Prometheovi, jenž mohl stát i sám o sobě a jistý smysl by jako prequel měl. V této fázi už by to jistě rozuzlení chtělo. Tudíž držme Scottovi palce, aby závěr u Disney prošel a hlavně aby byl snímek nejen důstojným závěrem, ale aby svou kvalitou dosáhl k legendě z roku 1979.

Foto Vetřelec Covenant

2 thoughts on “Ridley Scott dělá na scénáři pro dalšího Vetřelce

  1. Rozhodně by bylo super, kdyby film natočili, sice to nebyla kdovíjaká pecka ta poslední dva, ale universum Aliena je strašně super a byl bych rád kdyby film byl natočen 🙂

  2. Já osobně bych byl také pro a podle všeho by bylo i 20th Century Fox, ale jak je něco v rukou Disney

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | CoverNews by AF themes.