Seriál Pán Prstenů se bude také natáčet na Novém Zélandu

Seriál Pán Prstenů se bude také natáčet na Novém Zélandu

23 září, 2019 0 Od Jiří Hora

Mezi fanoušky děl mistra Tolkiena se hodně debatuje nad podobou aktuálně tvořeného seriálu z dílny obří společnosti Amazon, která jej chystá pro svou službu Amazon Prime. Nyní už víme, že seriál se bude odehrávat během 2. Věku, v němž budeme sledovat pád Númenoru a zároveň bychom se snad mohli dočkat oné epické Bitvy pod Horou Osudu, kde Isildur ťal Prsten moci ze Sauronovi ruky. Seriál Pán Prstenů by se měl pomalu začít natáčet a my se nyní dozvídáme další zajímavé informace.

Tou hlavní je, že se Amazon dohodl s úřady na Novém Zélandu, takže i seriál bude natáčen v místech, kde vdechl život filmovému zpracování Peter Jackson. To by mělo vytvořit jistou kontinuitu mezi filmy a seriálem a to tím, že by jsme měli navštívit některá, nám velmi dobře známá místa. Mění se však centrální Hub pro natáčení, který se přesouvá z Wellingtonu (zde byly natáčeny všechny filmy Petera Jacksona) do Kumeu Film Studios ve městě Auckland. Amazon na seriálu rozhodně nechce šetřit a moc dobře ví, co je zde v sázce. Práva na Pána Prstenů koupil za neuvěřitelných 250 milionů dolarů a tím přísun peněz k seriálu nekončí. Amazon totiž do samotného natáčení nasype 1 miliardu dolarů a to je skutečně enormní částka. O režii prvních dvou epizod se pak postará režisér J. A. Bayona, který stál naposledy za snímkem Jurassic World Fallen Kingdom.

Mapa Středozemě pro seriál

Chtěli byste se podívat na Nový Zéland a vydat se tak po stopách Pána Prstenů? Nyní máte možnost si takovou cestu naplánovat.

>>>Stačí kliknout ZDE<<<