Seznam herních sérií, které s Activision přejdou pod Microsoft

Seznam herních sérií, které s Activision přejdou pod Microsoft

19 ledna, 2022 0 Od Jiří Hora

Včerejším dnem vybuchla ve světě videoher doslova atomová bomba. Společnost Microsoft oznámila, že kupuje herní společnost Activision Blizzard za extrémní částku 68 miliard amerických. S tímto nákupem se z Microsoftu stane třetí největší herní společnost na světě a to vedle Sony a Tencentu. Je samozřejmé, že společně se všemi studii Activision/Blizzard dostane Microsoft i všechny herní série s touto společností spojené a pojďme se tedy podívat na to, které to jsou. 

Microsoft po ukončení tohoto největšího nákupu herního odvětví získá následující herní značky a série: Blur, Caesar, Call of Duty, Candy Crush, Crash Bandicoot, Diablo, DJ Hero, Empire Earth, Gabriel Knight, Geometry Wars, Guitar Hero, Gun,Hearthstone, Heroes of the Storm, Hexen, Interstate 76, King’s Quest, Laura Bow Mysteries, The Lost Vikings, Overwatch, Phantasmagoria, Pitfall, Police Quest, Prototype, Quest for Glory, Singularity, Skylanders, Soldier of Fortune, Space Quest, Spyro the Dragon, Starcraft, Tenchu, TimeShift, Tony Hawk’s, Pro Skater, True Crime, World of Warcraft a Zork. 

Pokud se ptáte na další série, které se honosily logem Activision a nejsou v seznamu nejsou, pak je to tím, že v tomto směru figurovala společnost pouze jako vydavatel/distributor, ale práva byla v držení herních studií. Určitě je pak třeba zmínit, že hry společnosti Activision/Blizzard se po dokončení tohoto nákupu objeví ve službě Xbox Game Pass a to by mělo platit i pro její PC verzi, čímž hodnota této služby dramaticky stoupne.