Shenmue III prodejně propadá

Shenmue III prodejně propadá

2 prosince, 2019 0 Od Jiří Hora

Přede dvěma týdny vyšel po dlouhém čekání třetí díl série Shenmue, který zamířil na PS4 a PC. Čekalo se, že o hru, na jejíž pokračování se čekalo více než 18 let, bude velký zájem a že prodeje půjdou rapidně vzhůru, ale jak se ukazuje, tak se tak nestalo. Shenmue III je nejméně prodáváným dílem série a dokonce o něj byl menší zájem, než o remaster prvních dvou dílů, který vyšel koncem loňského roku. Je tedy pravdou, že drtivá většina majitelů Shenmue III se skládá ze skalních fanoušků, kteří hru podpořili na Kickstarteru a hru tak dostali za svůj příspěvek.

Ptáte se „Proč se tak dlouho očekávané pokračování, tak málo prodává?”. Na vině může být hned několik faktorů. Prvním mohou být zejména příliš nelichotivé recenze v nichž si hra odnáší spíše průměrná hodnocení. Z těch pak vyplývají další potenciální problémy. Tím zásadním je nejspíše fakt, že hra působí v dnešní době až příliš archaicky a vlastně tak není určena nikomu jinému, než skalním fanouškům. Sérií nepolíbený hráč si Shenmue III tak raději vyhýbá. V recenzích se pak navíc zmiňuje i problém se skutečně pomalým rozjezdem hry, jenž také nejednoho hráče odradí.

Shenmue III navíc neuzavírá příběh, takže chce otec série Yu Suzuki nejspíš vytvořit pokračování, které se mu ale nastalou situací dosti komplikuje. Možná je na čase, aby přehodnotil koncepci potenciálního čtvrtého dílu, jelikož tudy cesta nevede.