Spekulace: Vydání Playstation 5 již v březnu 2020?

Spekulace: Vydání Playstation 5 již v březnu 2020?

18 prosince, 2018 0 Od Jiří Hora

Asi nejednoho fanouška konzolí od Sony ranila zpráva o tom, že se SONY nebude žádným způsobem účastnit v roce 2019 herního veletrhu E3, tedy nebude pořádat konferenci, ale nebude ani součástí Showflooru. Ještě před tím, než tuto informaci Sony oficiálně potvrdila, s ní přišel uživatel Redditu RuthenicCookie. Ten však dnes přišel s ještě zajímavější zprávou, která je taktéž určena všem fanouškům Playstationu. Informace se totiž týkají konzole Playstation 5. Samozřejmě je nutné informace brát s rezervou, vzhledem k jejich povaze. Ale co nás tedy čeká?

Podle informací od RuthenicCookie nahradí v příštím roce Sony svou absenci na E3 vlastní akci, někdy v průběhu léta 2019, kde odhalí svou novou konzoli Playstation 5, tedy něco ve stylu odhalení PS4. Koncem roku 2019 by se také měla vrátit akce Playstation Experience, kde bychom se o konzoli PS5 měli dozvědět nějaké další informace a bližší specifikace. Konzole PS5 by měla být schopná rozběhnout hry v nativní 4K a 60fps, i když všichni víme, že to samé slibovala současná generace u Full HD a skutek jaksi utek, vždy je to totiž pouze o samotných vývojářích. Konzole samotná by měla na pulty obchodů doputovat v březnu roku 2020, s tím, že je možné počítat i s odkladem na podzim. Cenovka by měla být stanovena na 500 USD. U nás by měla být cena rovna launchové ceně Xbox One X. Tím trochu padá šance na silnější konzoli na delší časový úsek, kterou si řada z hráčů přála. Dají se tedy očekávat opět mezigenerační konzole.

V tuto chvíli dle zmíněného uživatele by měla být řada devkitů PS5 již mezi řadou předních vývojářů, které by měli své hry již upravovat výkonu nové konzole. Na launch Playstation 5 bychom se tak mohli pravděpodobně dočkat titulů jako The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Nioh 2 a dalších titulů, které se chystají na konec cyklu PS4. To samé bude nejspíše platit pro hry třetích stran jako například Cyberpunk 2077. Co na tyto informace říkáte vy?