Spekulace: Vydání Playstation 5 již v březnu 2020?

Asi nejednoho fanouška konzolí od Sony ranila zpráva o tom, že se SONY nebude žádným způsobem účastnit v roce 2019 herního veletrhu E3, tedy nebude pořádat konferenci, ale nebude ani součástí Showflooru. Ještě před tím, než tuto informaci Sony oficiálně potvrdila, s ní přišel uživatel Redditu RuthenicCookie. Ten však dnes přišel s ještě zajímavější zprávou, která je taktéž určena všem fanouškům Playstationu. Informace se totiž týkají konzole Playstation 5. Samozřejmě je nutné informace brát s rezervou, vzhledem k jejich povaze. Ale co nás tedy čeká?

Podle informací od RuthenicCookie nahradí v příštím roce Sony svou absenci na E3 vlastní akci, někdy v průběhu léta 2019, kde odhalí svou novou konzoli Playstation 5, tedy něco ve stylu odhalení PS4. Koncem roku 2019 by se také měla vrátit akce Playstation Experience, kde bychom se o konzoli PS5 měli dozvědět nějaké další informace a bližší specifikace. Konzole PS5 by měla být schopná rozběhnout hry v nativní 4K a 60fps, i když všichni víme, že to samé slibovala současná generace u Full HD a skutek jaksi utek, vždy je to totiž pouze o samotných vývojářích. Konzole samotná by měla na pulty obchodů doputovat v březnu roku 2020, s tím, že je možné počítat i s odkladem na podzim. Cenovka by měla být stanovena na 500 USD. U nás by měla být cena rovna launchové ceně Xbox One X. Tím trochu padá šance na silnější konzoli na delší časový úsek, kterou si řada z hráčů přála. Dají se tedy očekávat opět mezigenerační konzole.

V tuto chvíli dle zmíněného uživatele by měla být řada devkitů PS5 již mezi řadou předních vývojářů, které by měli své hry již upravovat výkonu nové konzole. Na launch Playstation 5 bychom se tak mohli pravděpodobně dočkat titulů jako The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Nioh 2 a dalších titulů, které se chystají na konec cyklu PS4. To samé bude nejspíše platit pro hry třetích stran jako například Cyberpunk 2077. Co na tyto informace říkáte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | CoverNews by AF themes.