Suicide Squad: Kill The Justice League v bližších informacích

Suicide Squad: Kill The Justice League v bližších informacích

3 září, 2020 0 Od Jiří Hora

DC Fandome byl pro spoustu videoherních nadšenců skutečně velkou událostí. Došlo totiž na oznámení dvou velice očekávaných komiksových her, které v následujících dvou letech dozajista silně zčeří vody během The Game Awards. My se nyní podíváme na zoubek té vzdálenější z nich a tedy na hru Suicide Squad: Kill The Justice League od vývojářského studia Rocksteady, jenž nám dalo více než vynikající sérii Batman: Arkham. Hra by měla vyjít v roce 2022 a to na PC, Xbox Series X a Playstation 5, vývojáři tedy nejsou nijak omezení výkonem současných konzolí jako jejich kolegové z Warner Bros Montreal, i když i jejich Gotham Knights vypadají fantasticky.

Ve hře budeme sledovat zcela nový a originální příběh z univerza DC Comics, který bude zasazen do otevřeného světa ikonického města Metropolis, tedy domoviny Supermana. My se ale tentokrát nechopíme žádného z superhrdinů, ale čtveřice super padouchů, na nichž nyní bude záviset osud světa. Tuto nezbednou partičku tvoří Deadshot, Harley Quinn, Captain Boomerang a King Shark. Čtveřice pak tvoří uskupení známé jako Sebevražedný Oddíl, tedy Suicide Squad. Jejich mise ale bude více než obtížná. Musí zabít celou Ligu Spravedlnosti, jenž dle traileru bude mít ve své moci Brainiac.

Možná si říkáte, proč by tato parta měla pomáhat světu. Inu nemají navybranou. V jejich hlavinkách se totiž ukrývá nanobomba a spínač k ní má jediný člověk, Amanda Wallerová. Hra Suicide Squad: Kill The Justice League bude zasazena do universa již zmíněného Batman: Arkham a je tak pravděpodobné, že netopýří muž zde sehraje důležitou roli. Ostatně vývojáři nejspíše čerpali z komiksu, kdy Bruce Wayne má připraven proti každému metačlověku, či mimozemšťanovi, z Justice League smrtící plán v případě, že by se postavil proti planetě zemi. Což je skutečně skvělé téma.

Novinka plánovaná na rok 2022 půjde hrát sólo i v kooperaci. Každý z jednotlivých charakterů bude disponovat jedinečnými schopnostmi a hraní za každou jednotlivou postavu by mělo být zcela odlišné. Pokud budete hrát sólo, tak budete mít možnost mezi jednotlivými postavami volně přepínat. Vývojáři slibují napínavý příběh, spojený si akční střílečkou z pohledu třetí osoby, který v tomto žánru nemá obdoby. A víte co? Rocksteady není jediný důvod nevěřit. Roku 2022 třes se.